132 de kampong een 20-tal met geweren en lansen gewapende Balineezeu. De tirailleur-linie werd daarom links met eeue sectie onder den 2c" luit J. L. van der Schoor en rechts met eene tweede sectie onder den 2en luit. W. F. Braun versterkt. Toen men in die orde verder wilde marcheereu, vertoonden zich eensklaps op ongeveer 600 pas links van de voorhoede gewapende Bandjareezendie zich op een heuveltje rondom een tempel hadden vereenigd. Een oogenblik later waren de berghouwitsers in batterij gebracht, en het eerste schot, spoedig door een tweede en derde gevolgd, rolde, weerkaatst door de voorliggende hoogten over de rijstvelden heen. Eenige weinige granaatschoten waren voldoende om de opstande lingen, 6 a 700 in aantal, van den heuvel te doen afstormen, recht op de sectie Engelhard aan. Het vuur van de tirailleur-linie bracht dien drom echter spoedig tot staan. Twee voorvechters snelden nu al tandakkende vooruitde lans in de vuist gekneld. Alle schoten waren thans voor die voorvechters bestemdmaar ook allen misten hun doel. Dit gaf aan de overige Bandjareezen den moed terug, en ook zij rukten weder voorwaarts. Reeds waren de voorvechters tot op een 50 pas genaderdtoen de luit. Engelhard voor de tirailleur-linie uittrad en den een na den ander nederschoot. Dit bracht de aanrukkende menigte op nieuw tot staan, om een oogwenk later onder een woest geschreeuw naar den linker vleugel te snellen, alwaar zij evenwel door een gelederen-vuur der le en 2e kompagnie zoodanig ontvangen werd, dat zij op de vlucht sloeg. Bijna op hetzelfde oogenblik rezen eene groote menigte gewapenden op de rechter-flank uit de sawah's op en naderden met gevelde lans. Zij waren nog van de kolonne gescheiden door een ravijntjedat zich van het noorden naar het zuiden uitstrekte; waardoor men den tijd hadde houwitsers van stelling te doen veranderen en hun eenige kartetsen te gemoet te zenden. Dit had de gewenschte uitwerking, ten minste men zag velen van hen vallen, terwijl de overigen in allerijl terug trokken en zich achter struiken en heggen verborgen. Nadat de tirailleur-linie rechts door eene sectie Europeanen onder den lsten luitenant J. C. B. Stegman versterkt was, rukten deze sectie en die van den luitenant Braun over het ravijn, teil einde het

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 139