143 lleeds vroeg m den morgen rukten de gezamenlijke troepen in de navolgende orde uit: de le kompagnie 14e bataillon, kapitein Lanzing, de 6e kompagnie 14; bataillon, kapitein Engelhard, deze beide kompagniën als voorhoede onder kapitein Lanzing: de le sectie houwitsers, le luitenant Cassa de le sectie mortieren, le luitenant van Kakum te zamen onder bevel van den kapitein van Zijll de Jong en onder dekking van de 3e kompagnie 14e bataillon, kapitein van Alderwerelt, de 2e kompagnie 14e bataillon, le luitenant W. A. Schmilau de 50 man met achterlaadgeweren bewapend, onder kapitein J. J. G. Hennequin. de 4e kompagnie 14e bataillon, kapitein de Graaff, de 5e kompagnie 14e bataillon, kapitein vauEersel; de laatste drie kompagniën meer in het bijzonder onder bevel van den kapitein de Coenens, die den majoor van Heemkerck als bataillons-kommandant was opgevolgd de marine landingsdivisie, luitenant ter zee le klasse D. Schuur man, met twee houwitsers, luitenant ter zee 2e klasse W. van Hasselt de le kompagnie 11e bataillon, le luitenant E. A. Daendels, de 2e kompagnie 11e bataillon, kapitein J. E. Scheltema, de 3e kompagnie 11e bataillon, kapitein E. G. J. Kochell, de ambulance onder bescherming van de 4e kompagnie 11e batail- - Ion, kapitein Jhr. G. II. Q. van Kinschot, de 2e sectie houwitsers, 2e luitenant J. J. de Jongh, de 2e sectie mortieren, sergeant Koeken, onder bedekking van de 5e kompagnie 11e bataillon, kapitein J. E. Haus, en eindelijk als achterhoede de 6e kompagnie 11e bataillon, kapitein J. H. C. Godin. Het 11e bataillon met de daarbij ingedeelde artillerie en ambulance stond onder de bevelen van den majoor Bloem. De marschrichting was weder langs het strand. Toen men hal verwege den tempel was gekomen, waarover bij den eersten tocht gesproken is, werd halt gemaakt en gaf de expeditie-kommandant nadere bevelen. Zoodra men op den vijand zoude stuiten moesten de volgende iarré's geformeerd worden Ie Carré: de voorhoede, waarbij zich de twee voorste sectiën artillerie met hare dekking en het peloton achterladers zouden aan sluiten alles onder kommando van den kapitein Lanzing,

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 150