162 beterende nieuwe formatie van het korps der geniebeoogende, nevens eene vermeerdering van het getal genie-officieren eene her vorming van het vroeger uitsluitend voor de geniewerken gebezigd korps sappeurs in een korps mineurs en sappeurs, geoefend, be wapend en uitgerust voor den dienst te veldeen een korps genie- werkliedenen de nieuwe formatie der Militaire Administratie, strekkende om de Intendance en de kwartiermeesters meer af te schei den, het korps der laatsten uit te breiden en het korps Militaire ambtenaren geleidelijk op te heffen. Daar een generale straf ook bij het Indisch leger onmisbaar wordt geacht, is aan het opperbestuur een voorstel ter zake gedaanwaarop echter afwijzend is beschikt. Naar aanleiding van nadere beschouwingen deswege van den leger- kommandantwordt omtrent deze aangelegenheid op nieuw in over leg getreden met het opperbestuur. Door het legerbestuur zijn onlangs ook voorstellen gedaan tot reorganisatie van de infanterie en de kavalierie, beoogende voor de infanterie de vermeerdering van het aantal veldbataillons met 7en de indeeling van 4 kompagnien per bataillon, voor de kavalierie de indeeling van het regiment in escadrons, en de aantrekking der djajaug-secars bij het regiment. Deze voorstellen zijn aan de beslissing van het opperbestuur on derworpen. Militaire posten, waarvan het nut twijfelachtig was, werden in getrokken, zoo om de daaraan verbonden aanzienlijke uitgaven, als omdat de verspreiding en versnippering van strijdkrachten de oefening belemmert en dus de strijdvaardigheid van het leger vermindert. De sterkte van het leger bedroeg: aan officieren 1270, en aan on derofficieren en manschappen 28293. Ter voorziening in de ongunstige uitkomsten der Amboinesche werving werd de machtiging des Konings verkregen om eene proef te nemen met de aanneming van Japanners. Nadat ter zake de noodige voorzorgsmaatregelen zullen genomen zijnzal aan die mach tiging gevolg worden gegeven. In het belang der gezondheid en der oefening van den soldaat is beslist, om de garnizoenen in de hoofdplaatsen van Java's Noordkust tot een minimum te beperken en de overige troepen, zooveel moge lijk, te legeren in gezonde streken, op afstandeudat ze die plaat sen in 2 of 3 dagen kunnen bereiken. De noodzakelijkheid gebleken zijnde, om de examens tot verkrijging

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 169