163 van den rang van 2deu luitenant der infanterie, militaire administratie, kavallerieartillerie en genie te verzwaren en meer in overeenstem ming te brengen met de eischen van den tegenwoordigen tijdzijn voorstellen in dien geest aan de goedkeuring van het opperbestuur onderworpen. Met het doel om het gehalte van het inlandsch kader te verbe teren, is aan het opperbestuur voorgesteld om Afrikaansche, Amboi- nesche en inlandsche pupillen bij het leger toe te laten. In 1869 is uitvoering gegeven aan een reeds in 1833 in Neder land aangenomen, doch nog niet toegepast beginsel, ter instelling van een algemeen eereteeken voor allen, zonder onderscheid van rang of graad, die hebben deelgenomen aan door den Koning aan te wijzen belangrijke krijgsbedrijven. In 1867 werden met goeden uitslag proeven genomen met een door den direkteur der geweermakersschool den 2den luitenant P. W. II. Kuhntot achterlading ingericht gewoon indisch tirailleur- geweer. Ofschoon proeven op ruimen schaal er toe leidden om een geheel bataillou van naar dat stelsel getransformeerde geweren te voorzien, is het voordeel van geweren van klein kaliber zoo overwe gend, dat van het denkbeeld om de tirailleur geweren allen naar dat stelsel te transformeeren is afgezien, terwijl door het opperbestuur het uitzicht is geopend om het leger hier te lande, even als dat in Nederland, te voorzien van geweren naar het stelsel //de Beaumont," In verband met de afschaffing der toelagen, toegekend aan onder officieren en minderen, die als schrijvers dienst doen, is een nieuw reglement op de aanvulling, indeeling, bevordering en betaling van schrijvers aan de goedkeuring van het opperbestuur onderworpen. Ook de toelagen, die aan officieren der genie en artillerie voor het toezicht over den aanbouw van buitengewone verdedigingswerken werden verleend, werden ingetrokken. In 1869 werd eene nieuwe kleediug voor de officieren, onder-offi ciereu en manschappen van het leger vastgesteld, strekkende om de kleeding te vereenvoudigen en in overeenstemming te brengen met die van het leger in Nederland. De vele moeielijkheden, in Nederland steeds ondervonden in de tijdige en volledige aanschaffing der uit Iudie geeischte officiers goederen, en de nadeelen, den lande berokkend door de afkeu ring alhier en de terugzending naar Nederland van aldaar goed be vonden artikelenhebben tot de opheffing doen besluiten van het officiers kleedingmagazijn dat ook om de aanwezigheid van particuliere

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 170