17 optreden, en daardoor ook op den Koning van Boni een gewenschten indruk te maken. Bi] G. B. van den 16 February 1856 werden voor deze expeditie bestemd de navolgende troepen De 5C kompagnie van het 12° bataillon infanterie; kapitein Anemaet, de lc luitenant van Thiel, en de 2e luitenants Hedderich en de Graaf van het garnizoen te Samarang; Een detachement van 30 walbusschutters onder den lc luitenant Musch van Batavia; Een detachement van 30 man onder den luitenant Henner van het garnizoens-bataillon in de Molukken: Een detachement artilleristen met twee mortieren onder den lon luitenant Janssen. Terder werden hieraan toegevoegd voor de dienst der ambulance, administratie en het beheer der vivres, de officier van gezondheid 3« klasse ïijthoö, de aspirant-betaalmeester Meijers en de adjudant onderofficier Hoek, beuevens een sergeant-majoor schrijver en eenig hospitaalpersoneel. Het geheel stond onder de leiding van den Gouverneur der Mo lukken Jhr. Goldman en werd gekoinmandeerd door den majoor der infanterie Happé, den beleidvollen troepen-aanvoerder, die reeds in 1849 met de 3e klasse der Militaire Willemorde werd versierd. Dezen werden als adjudanten toegevoegd de le luitenant der infanterie van Dentzsch en de luitenant ter zee 2C klasse Jhr. de Stuers. De 5e kompagnie van het 12e bataillon werd per particulier stoom schip Padang naar Soerabaja vervoerd en kwam daar den 20sten Maart aan; den 2lste" debarkeerden de troepen en werden gehuisvest inde citadel Prins Hendrik, tot welk einde reeds vooraf de noodige lokalen in gereedheid waren gebracht. De onderofficieren en manschappen waren ieder voorzien van een veldransel, een veldÜescheen kleedertascheen sprei, een ledereu hoofdkussen en een legmatje, terwijl verder nog waren medegegeven twee groote, twee middensoort en twee kleine kompagniesketelsvier bijlen en dertig golloks met draagriemen. In den morgen van den 4ien April ging die kompagnie andermaal op denzelfden bodem over en vervolgde daarmede de reis naar de Molukken, werwaarts de majoor Happé met de dertig Europesche scherpschutters, geëmbarkeerd aan boord van Z. M. stoomschip Celebes op den zesden dier maand volgde. Den 13,len April liet de Padang het anker vallen op de reede van

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 24