345 worden, dan worden onmiddellijk, onder bescherming van de uitge zwermde voortroep, de veldvvachten geplaatst. De kommandanten dier veldwachten zoeken nu geschikte punten, waar de schildwachten moeten uitgezet worden en plaatsen daar ko zakkenposten. De aanvoerder van de kozakkenpost laat op het punt, door den veldwachtkommandant uitgekozen, een schildwacht No. 1achter en trekt zich, met zijne overige manschappen, een pas of tien teruo-, Is de veiligheidsdienst op deze wijze georganiseerd, dan rukt de voortroep in. Zooals reeds gezegd is, bestaat een kozakkenpost uit 4 man. Een van de geschiktste manschappen, dan wel een korporaal is komman- dant van de drie anderen. De post wordt geplaatst een pas of tien achter de uitgezette schildwacht en stelt zich daar gedekt op, zoodanig, dat zij de schild wacht behoorlijk, kan blijven waarnemen en in tijd van nood bij springen kan is er geen plaats, die daartoe geschikt is, dan graaft ze zich°in. Onmiddellijk daarna wordt de kortste en veiligste weg naar de nevenposten gezocht en de verbinding daarmede onderhouden door een van de met op post staande manschappen telkens heen en weer te doen loopenevenwel zorg dragende, dat nimmer meer dan een man tegelijk zich van de post verwijdert. De aanvoerder van de post zorgt niet alleen dat zijne manschap pen nauwkeurig met hunne plichten van schildwacht als anderszins bekend zijn, maar hij is tevens verplicht, de uitgezette schildwacht voortdurend in het oog te houden en om het uur te doen aflossen, het terrein in den omtrek te verkennen, om zich voor overvallen té vrijwaren, en ook om daardoor in tijd van nood geregeld op het hoofdkorps te kunnen retireeren. liet reeds boven vermelde patrouilleloopen der niet op schild- wacht staande manschappen is een kenmerkende eigenschap van dit postenstelselmen verkrijgt hierdoor eene voortdurende bewegiim op de te bewaken lijnhet doorsluipen van een vijand door de postenlinie is bijna eene onmogelijkheid, en toch zal, bij eene goede regeling daarvan, die dienst niet te afmattend zijn. Wordt de postenlinie door den vijand aangevallen, dan lossen de kozakkenposten zich en tirailleur op en trekken in deze orde gere geld en op de voordeeligste wijze op de veldwachten terug. De kozakkenposten worden naar omstandigheden 200 a 300 pas van elkaar opgesteld en om de drie uren door anderen afgelost. De

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 352