346 nieuwe kozakkenpost, met de daaraan verbonden schildwacht, wordt natuurlijk eerst opgesteld vóór en aleer de oude inrukt. De veldwachten zijn geplaatst 300 a 400 pas achter de lijn der kozakkenposten; die afstand is natuurlijk alhankelijk van het min of meer opeu of bedekt terrein, van de kans door den vijand aangevallen te worden en van de grootte der veld wacht; in het algemeen dienen de veldwachten zoo geplaatst te worden dat er steeds eene goede ver binding met de schildwachten bestaat en zij, wanneer gevaar dreigt, dadelijk het aangevallen punt ter hulp kunnen snellen. De kommandanten der veldwachten zorgen dat de kozakkenposten om de drie uur afgelost worden. Het gedeelte der veld wachtvoor den patrouilledienst bestemd, wordt afgedeeld in patrouilles van 4 tot 6 mandie gedurig uitge zonden worden om de verbinding met de kozakkenposten te onder houden de postenketen langs te marcheeren enz. enz., en om in bedekt terrein bovendien de terugtochtswegen der en tirailleur opgeloste kozakkenposten te verbeteren. Bij een aanval, vvanDeer de postenlinie en tirailleur terug trekt, doen de veldwachten eigenlijk dezelfde diensten als de voorgeschre ven ondersteuningsposten van het nieuwe tirailleur-reglement. Zoo mogelijk in het centrum van de kring der schildwachten, is het hoofdkorps gelegerd. De omstandigheden, het terrein en de tijd die het te bewaken korps noodig zal hebben om slagvaardig te komen, zal de afstand bepalen, waarop de veldwachten verwijderd zullen zijn; grooter afstanden dan 400 a 500 pas zullen in Indië wel niet gebezigd kunnen worden. In sommige gevallen kan het noodig zijn, dat een gedeelte van den hoofdtroep aangewezen moet worden tot het doen van ^ïtódienst. Bij kleine troepeuafdeelingen zal dit piket in het bivouac zelf hare standplaats hebben en het doet dan dezelfde diensten als een bivouac- wacht. In dit geval maakt de geheele troepals het warezelf de reserve uit van de voorgeschoven troepengedeelten. Bij groote bivakkeerende troepengedeelten is het door den grooten afstand, waarop de veldwachten vooruit moeten gebracht worden, dikwijls noodig, dat piket tusschen het hoofdkorps en de veldwach ten te plaatsen, ten einde bij tijds de aangevallen veldwachten te kunnen ondersteunen. Is de lijn der schildwachten dan een groote boog, dan wel een cirkel, dan zou men dat piket in twee of meer deelen naar omstan-

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 353