347 digheden kunnen splitsen en op verschillende plaatsen achter de veld wachten opstellen. Alsnu maakt het piket de reserve uit. De dienst van dit piket zal zeer gemakkelijk zijn en zich bepalen tot het uitzetten van een of twee schildwachten en soms tot het doen van eenige weinige pa trouilles. De andere manschappen zullen wel ten allen tijde marsch- vaardig moeten blijven, maar toch hun rust kunnen nemen. Zooals reeds even aangestipt is, komt, zocdra er een aanval op den postenketen mocht plaats hebben, de werkkring van het piket geheel overeen met die van de reserve eener tirailleur-linie. last men deze regels b.v. toe op eene groote afdeeling, die in staat van rust alleen van de frontzijde moet beschermd worden, dan zou deze in een kring met teruggetrokken vleugels 9 kozakken- posten met 9 schildwachten, op 10 passen voor dien kring geplaatst, verkrijgen. Achter het midden van iedere drie kozakkenposten zouden de daarbij behoorende veldwachten opgesteld moeten worden, terwijl achter het midden der drie veldwachten het piket en daarachter de hoofd-kolonue in carré moet komen te staan. Ik vermeld slechts in het kort en algemeen de inrichting en de werking van dezen voorpostendienstomdat het op het oogenblik slechts mijn doel is, aan te toonen, hoe men het resultaat zon kunnen verkrijgen, van hetgeen ik door mijn schrijven wilde beweren. Ik wil evenwel ook nog duidelijk trachten te maken, dat bij dit stelsel het aantal benoodigde manschappen kleiner is dan bij den in gebruik zijnden voorpostendienst. Stel, dat de tot voorbeeld gekozen kolonne 600 man sterk is en dat men op bivouac een terreinomtrek van ongeveer 1600 pas be waken moet. Men zou dan drie veldwachten noodig hebben, die elk drie schildwachten uit moeten zetten; dat is hier drie kozakken- posten, elk ongeveer 250 pas van elkaar en 200 300 pas van de veldwacht verwijderd. De veldwachten hebben een ouderlingen afstand van 400 pas en zijn 400 a 500 pas van het hoofdkorps verwijderd. De buitenste waarnemings-linie staat nu van 600—800 pas van de bivakkeerende kolonnedeze afstand zal bij aanval door den vijand, zelfs in het voor hem gunstigste geval, moeielijk binnen de tien mi nuten doorloopen kunnen worden en de bewaakte troep zal dus bij tijds slagvaardig kunnen zijn. Elke veldwacht zet drie kozakkenposten uit, er trekken dus tel kens 12 man op post.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 354