419 Zoo lezen we toch in het desbetrekkelijk Reglement van admi nistratie en discipline//bij het uitreiken der decoratiën zal altijd de meest mogelijke militaire luister plaats hebbenen op het oogenblik der ceremonie militair muzijk en trompettengeschal gehoord worden." Welke gewaarwordingen moeten de borst van den te decoreeren militair niet doorstroomen, wanneer hij bedenkt, dat voor hem, te zijner eer, het geheele korps onder de wapens komt, en het vaandel ontrold wordt. En als hij dan straks, na voorlezing van het koninklijk besluit, uit handen van zijnen chef de zoo vurig en vaak verlangde decoratie ontvangt, en ze als het ware op zijn borst voelt gloeien; als hij in handen van dienzelfden chef zijnen plechtigen riddereed aflegt, terwijl het geheele korps de geweren presenteerten als hij van alle aanwezige, expresselijk daartoe vereenigde ridders dan de accolade ontvangt; zie, mij dunkt, dan moet een nameloos gevoel van vreug de en trots hem doorstroomen; dan beleeft hij een oogenblik, zoo als er in het leven maar weinige zijn, en zoo als alleen de militair er een beleven kan. En als wijniet gedecoreerdendaarbij bedenken en ziendat voortaan voor hem de schildwacht het eerbewijs doet, evenals voor een officier; als we hem dan straks, want ook dit schrijft het re glement voor, aan zien zitten aan de officiers-tafel aan zijn korpsof aan die van zijn chef, als otn daarmede uit te drukkendat hij waardig is in dien kring opgenomen te wordendan komt als van zeiven de wensch bij ons op, ja geeft zich dikwijls in woorden lucht och kwamen wij ook maar eens spoedig in de gelegenheid En de tijdsomstandigheden zijn van dien aard, dat misschien zoo niet voor allen, dan toch voor eeuigen de vervulling van dien wensch nabij is, of althans nabij kan zijn. Wie weet, hoe spoedig velen onzer geroepen zullen wordenotn den dood van zoovele dappere en brave kameraden schitterend te helpen wreken Wie uwer daartoe geroepen moge worden, stel U dan steeds uwen soldatenplicht helder voor oogentoon in het beslissende oogenblik uwen moed, door pal te staan tegenover eeuen muur.van graniet, vanwaar het vijandelijk lood dood en verderf in uwe gelederen brengt, en menigen braven makker aan uwe zijde doet vallen om nimmer weer op te staan; toon uw beleid, door zelfstandig en met oordeel te werk te gaanwanneer gij daartoe in de gelegenheid komten anders door het stipt en oogeublikkelijk vervullen der ontvangen bevelen; en toon uwe trouw door, wanneer het //voorwaarts" klinkt,

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 426