48 der stafmuziek, alle leden vrijen toegang schonk tot een door hem gegeven concert en een lid der stafinuziek de vereeniging eene piano schonk. Niet minder dan 90 onderofficieren zijn reeds als lid der veree niging toegetredenwij twijfelen niet, of dit aantal zal nog vermeer dereu, naar mate men algemeen zal zien, welke nieuwe gelegenheid tot uitspanning, tot kameraadschappelijk verkeer, tot opwekking van eer- en plichtgevoel daar gevonden wordt. Eendracht maakt macht: dit is het devies, waaronder de ver eeniging te Batavia zich gevormd heeft. Een schoone spreuk, vooral voor de onderofficieren, die in tndië bijna niet anders dan door eendrachtuitspanningen kunnen genieten. Wij hopen, en wij ver- tróuwen tevens, dat die spreuk steeds in het oog zal worden ge houden, en dat werkelijk de vereeniging, door eendrachtige samen werking, tot macht, dat is tot bloei zal komen en tot nut, tot ont wikkeling, tot vermaak zal strekken. Bij de eerste vergadering den 10™ October, was de Legerkom- mandant tegenwoordig. Zijne Excellentie noemde toen, terecht, het korps onderofficieren de steunpilaar van het leger. Bij een goed korps onderofficieren behoeft geen twijfel te bestaan aan de deugde lijkheid der discipline en aan den goeden geest onder de minderen. Dat de onderofficieren dit steeds voor oogen houden; zoo de officieren daartoe grootendeels indirect medewerken, op de ouderofficieren berust de kracht van het leger rechtstreeks. En zal 'het korps inderdaad een steunpilaar vormen, dan moeten alle deelen hecht aan elkander verbonden zijn door de banden van kameraadschap en door een hoog besef van plicht. Wij vernemen met belangstelling, dat ook in andere garnizoenen pogingen worden aangewend om vereenigingen als die te Padang en Batavia te vormen. Kunnen wij daarvan niet steeds afzonderlijk melding maken, wij zullen ons niet minder in de oprichting van latere gezelschappen verheugen.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 55