59a en gladde musketten had, waarvan het vuur onbeduidend is, maar dit is niet meer het geval sinds de aanwending van snel vurende wapenen. De geest der cavalerie zal er in 't geheel niet door ver minderen, zoo men de uhlanen voldoende onderricht in het schieten. In onzen tijd is men zelfs reeds verder gegaan, en wij meenen,dat men de aanneming verlangt voor de lichte ruiterijen zelfs voor één peloton op elk escadron in de regimenten uhlanen en kurassiersvan eene naaldkarabijn beter dan de tegenwoordige van de cavalerie. Er is sprake geweest van de oprichting eener beredene lichte infan terie, bestemd voor de kleine operatiën van den oorlog. Von Bo- guslawski heeft dit denkbeeld bepleit vóór 1870. Na ervaring van den jongsten oorlog bestrijdt hij het. Gedurende dezen krijg heeft de cavalerie zoo dikwijls gelegenheid gehad gebruik te maken van hare vuurwapenen, dat men een groot getal van die regimenten beredene infanterie noodig zou hebben gehad. Zoo men er genoeg wil vormen om er overal te kunnen gebruiken voor de kleine operatiën van den oorlog, wordt men er toe geleid een nieuw wapen te scheppendat in vele gevallen nutteloos zal zijn het is dan veel beter de lichte cavalerie in staat te stellen in alle gevallen aan zich zelve genoeg te hebben. De dienstendie de Duitsche cavalerie bewezen heeft op de voor posten bij de voorhoeden en in de verkenningenzijn onloochenbaar. Maar het is niet altijd mooglijk geweest, in al de tijdperken van den oorlog, een genoegzaam veld te vinden om zulk eene talrijke ruiterij te doen ageeren; men kan er zich gemakkelijk van verge wissen door eene vergelijking te maken tusschen het gedeelte, dat ernstig is gebezigd geworden, en dat, hetwelk slechts nu en dan geroepen werd om schrale diensten te bewijzen. Gedurende de insluiting van Metz en Parijs van 1 Sept. tot 15 Nov. ongeveer, hebben de Duitschers verscheidene divisiën cavalerie gehad onder de muren van die reusachtige vestingen. Zij deden tochten in de omstreken, hetzij voor requisities, hetzij om benden francs-tireurs uit een te drijven, enz., maar het was niet altijd vol doende om eene zoo aanzienlijke hoeveelheid strijders bezig te houden. Voor Metz heeft men gedurende eenigen tijd beproefd de cavalerie voor den voorpostendienst te gebruiken, maar men moest er spoedig van afzien en er zich toe bepalen ordonnancen toe te voegen aan de groote infanterie-wachten. Voor Parijs maakten bijzondere omstan digheden onder anderen het aanhoudende vuur der forten sinds den aanvang het uitsluitend bezigen van cavalerie voor de voorposten

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 599