596 oogverblindend gebouw optrekt, waarvan de hechtheid op den duur niet verzekerd is. Dus, de oprichting van de brigade moet geschieden uit eene ruime beurs; hierbij dient tevens gedacht te worden aan de verbetering van het tegenwoordige en toekomstige lot van den militair. "Verlangt de Regeering een flink leger te bezitten, dat ten allen tijde gereed staat om voor hare belangen en die van het vaderland op te treden, dan moet verzorging en behandeling ook niets te wenschen overlatenvan den mensch kan niet gevorderd worden, dat hij als soldaat alléén leeft van eer en vaderlandsliefde. Zie hier, in zeer korte trekken op hoedanige wijze naar ons oordeel de Nederlandsch-Indische brigade zou kunnen ontstaan. In de nabijheid van de residentie of van een der groote steden in het vaderland worde een net, doelmatig kampeinent opgericht, bevattende alle gebouwen, welke dienstig en nuttig worden geacht voor eene brigade, bestaande uit: vier bataillons infanterie, twee batterijen, eene kompagnie vesting-artillerie, eene kompagnie artillerie werklieden, twee kompagnien kavalerie, eene kompagnie mineurs- sappeurs, eene kompagnie genie-werklieden, om met hunne officieren naar behooren te kunnen huisvestenvooral dient gezorgd te worden voor doelmatig ingerichte magazijnen, broodbakkerijen, scherm- en gymnastie- loodsen, een goed hospitaal, een geweermakers-atelier en eene over dekte manege. De terreinen tot het houden van exercitiënhet schijfschieten, de verrichtingen voor mineurs-sappeurs diensten waarbij ook moet gerekend worden het slaan van kleine bruggen en het maken van vlottenmogen niet te ver verwijderd zijn. Mocht het bewaarheid wordendat aan het invalide-gesticht te Bronbeek eene andere bestemming wordt aangewezen, dan zou daar wellicht het kampement voor de brigade kunnen komen. De bataillons infanterie zullen bestaan uit vier kompagnien, sterk van 200 tot 250 manschappen, met inbegrip van het kader, dat echter een fourier rneer zal tellenhet aantal 2e luitenants is onbe paald zich regelende naar dat der voor den dienst en de koloniën aangestelden of voor den dienst bestemden dit geldt ook voor de andere wapens. Alle korpsen zonder onderscheid worden gekommandeerd door gepen sioneerde majoors of luitenant-kolonels van het N. I. leger, die natuur lijk daartoe de noodige geschiktheid moeten bezitten; de kompagnien staan onder gepensioneerde of met verlof zijnde kapiteins of le lui tenants van hetzelfde leger. Bij gebrek aan officieren zal door tus-

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 603