608 van dien graadhunne aanstelling tot officier in de gelederen is af te keuren; met gelijktijdigen overgang bij de korpsen pradjoerits of djajeng-sekars voor artilleristen zou zulks nog kunnen doorgaan. Zoowel Europeeanen, Afrikanen en Amboineezen dienenevenals de inlandsche soldaten, tot infanteristen le klasse aangesteld te worden; hiertoe moetbij bekwaamheden en goed gedragook anciënniteit in aanmerking genomen worden. Hun aantal zal 24 man per kompagnie bedragen en de toelage vijf centen daags voor allen, zonder onder scheid van natie; een tamboer en twee hoornblazers per bataillon kunnen in dit voorrecht deelen. Garnizoens-bataillons en kompagniën blijven bestaan, ook de sub sistenten-kaders enkele veranderingen zullen nader worden aangegeven. In de drie afdeelingen op Java en ter Sumatra s Westkust staat de infanterie onder de bevelen van kolonels, wier adjudanten kapiteins zullen zijnen als chef over het wapen bij het leger zal gesteld zijn een generaal-majoor inspecteur, bijgestaan door een luitenant-kolonel of majoor-adjudant, een kapitein en een le luitenant-adjudant; om het andere jaar zal de chef beurtelings de infanterie op Java en de buitenposten inspecteren, terwijl zulks door de kolonels, in hun kommandement, jaarlijks zal geschieden, zoo ook door de regiments- kommandanten over gedetacheerde gedeelten van hun korps. Instede van de 17 veld-bataillons zullen 16 regimenten infanterie worden opgericht en de volgende garnizoenen betrekken le reg. Batavia (Weltevreden). 2e le bat. met staf te Serang, 2e bat. te Batavia (Weltevreden) 3e le bat. met staf te Buitenzorg, 2e bat. teMeester-Cornelis. 4,3 le bataillon met staf te Bandong 2^ bataillon te Poerwakarta. 5e v le bataillon met staf te Cheribon2e bataillon te Tagal. 6e le bat. met staf te Pekalongan 2° bat. Samarang (Tjandie). 7e le bat. met staf te Samarang (Tjandie)2e bat. te Rembang. 8e le bataillon met staf te Willem I, 2e bataillon te Salatiga. 9e te Bojolalie. 10e le bat. met staf te Djokjakarta, 2e bat. te Kedong-Kebo. 11e le bataillon met staf te Soerakarta, 2e bataillon te Ngawie. 12e te Soerabaija. 13e n le bataillon met staf te Kediri, 2« bataillon te Passaroean. 14e 1° bataillon met staf te Bezoeki, 2e bataillon te Banjoewangie. 15e te Padang. 16e le bat. met staf te Eort de Koek, 2e bat. te Padang-Pandjang. De tegenwoordige garnizoenen te Serangin het Cheribonschede

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 610