72 Indie, doorgaans eenige der pas benoemde luitenants der artillerie bij den artillerieconstructie- en geweerwinkel, bij de pyrotechnische werk plaats of bij den torpedodienst en enkele malen ook eenige luitenants der Infanterie bij de normaal schietschool in Nederland voor eenigen tijd werden gedetacheerd, heeft men, om het groote nut, verbonden aan de detacheeringen bij die inrichtingenwelke in Indie niet of op slechts op kleine schaal gevonden wordenhet bovengenoemd gebruik tot vasten regel verheven. Ook is in navolging van hetgeen in 1870 bij de mobilisatie van het Nederlandsche leger heeft plaats gehad, aan dezen maatregel verder zoodanige uitbreiding gegeven, dat ook de overige pas benoemde luitenants, voor hun vertrek, gedurende eenigen tijd, te hunner ver dere oefening, bij de korpsen hier te lande worden ingedeeld. Wegens het bestaande incompleet zal echter dergelijke aanhouding voor 's hands niet worden toegepast op de officieren, bestemd voor het wapen der genie of den geneeskundigen dienst. Sedert 1 November 1871 is aan zoodanige indienststelling hier te lande der voor Indië bestemde 2e luitenants verbonden het tractement voor hun rang en wapen bij het leger hier te lande vastgesteld of nader vast te stellenin stede van uitsluitend infanterietractement, als waarop tot dusver slechts aanspraak kon worden gemaakt, on verschillig tot welk wapen of dienstvak de officier behoorde. Ter voorziening in het incompleet aan officieren bij het wapen der genie in verband met de plaats gehad hebbende reorganisatie van dat korps, zijn 16 luitenants der infanterie tijdelijk daarbij gedetacheerd, dus twee meer dan op het eind van 1870 en 7 minder dan het in compleet aan genieofficiereu bedraagt. Bestond op ultimo December 1870 een incompleet van 8 officieren van gezondheid, op ultimo December 1871 bedroeg dat aantal 15. De onvoltalligheid van het korps heeft reeds blijkens 't vorig verslag op maatregelen van voorziening doen bedacht zijn, die echter Voor alsnog niet het gewenscht gevolg hebben opgeleverd. Onlangs, Juni jl., is nog eene bepaling in 't leven geroepen, die ten doel heeft het overgaan bij den militair geneeskundigen dienst te bevorderen van in Indië aanwezige burgergeneesheereu en apothekers. Het aantal vacatures in den 2dcn luitenants rang bij de Militaire administratie was grooter dan gewoonlijk, omdat vele militaire amb tenaren den dienst verlietenin wier plaats officieren moesten worden aangesteld. Daar het niet mogelijk was, deze vacatures naar behoo- ren door aanstelling van daartoe geschikte onderofficieren aan te vullen,

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 79