83 den dienst en de instructie (officiereu en ouderofficierende tamboers en hoornblazers) uit de meest oppassende soldaten en eenige korporaals van het leger, die, getrokken uit de verschillende iufanteriekorpsen, aauleg en lust bezitten, om tot korporaals en onderofficieren te worden opgeleid en na eenig verblijf ter school en afgelegd examen in eenen hoogeren graad naar hunne korpsen terugkeereu. Over de resultaten der kaderschool kan wegens haar kortstondig bestaan nog geen oordeel worden geveld. De kaderschool ten behoeve der veldartillerie te Willem I levert bruikbare onderofficieren en korporaals voor de veld- en bergbatterijen. Kinderen van militairen. Het legerbestuur heeft de aandacht der militaire autoriteiten gevestigd op de plaats gehad hebbende regeling van het gouvernements-iulandsch onderwijs, en hun aanbevolen om het schoolgaan der soldatenkinderen in het algemeen steeds aan te moedigen. Naar aanleiding van de daarvan bij verschillende korpsen reeds verkregen gunstige uitkomsten zijn voorts de korpsscholen door het legerbestuur opengesteld voor de zonen van Europesche, Afrikaansche, Amboinesche en inlandsehe onder-officieren en minderen, die geene gelegenheid hebben om het onderwijs op de Europeesche en Inland sehe scholen bij te wonenomdat de ouders volgens de deswege vigeerende bepalingen niet in de termen vallen van kostelooze toela ting hunner kinderen op de gouvernementsscholenen niet bij machte zijn de kosten van het onderricht op deze scholen te be strijden welk laatste aan de beoordeeling en beslissing van den plaatselijken korps- of detachementskommandant is overgelaten. In Maart 1872 zijn bepalingen in het leven geroepen omtrent de aan neming van Afrikaansche, Amboinesche en Inlandsehe pupillen bij de korpsen van het leger en hunne opleiding voor den militairen stand. Het doel van dien maatregelvan welken reeds in het vorig verslag sprake was, is, kinderen en weezen van het mannelijk geslacht van Afrikaansche, Amboinesche en Inlandsehe militairen, inzonderheid beneden den rang van officier, voor verwaarloozing te behoeden, tot nuttige leden van de maatschappij te vormen en door middel van eene militaire opvoeding voor den militairen stand en wel hoofdza kelijk tot geschikte, intellectueel en praktisch goed gevormde kor poraals en sergeanten bij de verschillende wapens van het leger op te leiden. Om toegelaten te worden moet de leeftijd van zeven jaren bereikt

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 90