85 deeltelijk in liet vorig verslag is gehandeld, zijn tot dusver buiten uit voering geblevenin afwachting dat ter zake in Nederland een vast stelsel wordt aangenomen. Achterlaadgeweren. Vertraging in de uitzending van patroonhul zen ontstaanten gevolge waarvan men in Indië niet tot de bepaling der visier-indeeling van het nieuw achterlaadgeweer kon overgaan, heeft het in gebruik geven dezer wapenen tot dusver vertraagd. Daar sedert eene bekwame hoeveelheid hulzen uit 's Bijks voorraad beschikbaar gesteld, zijn aangebracht, en de noodige aanwijzingen voor het merken der visieren zijn verstrekt, mag worden aangeno men dat de thans uitgezonden SI60 geweren achtereenvolgens in dienst zullen worden gesteld. Intusschen wordtbij ontstentenis van geschikt personeel voor het merken der visieren in Indië, de uit zending der aan de gekoutrakteerde hoeveelheid van '12000 geweren nog ontbrekende partijen voorloopig gestaakt, met de bedoeling om de visieren dezer en verder uit te zenden geweren, nadat de gege vens daarvoor uit Iudië zullen zijn verstrekthier te lande van de noodige indeeling te voorzien. De werktuigen voor patroonfabrikatie zullen eerlang worden verzonden. Ten einde hangende derzelver op stelling en inwerking brenging in de eerste behoefte te voorzien, zijn in Engeland twee millioen hulzen aangeschaft. Daarvan zijn, na bij 's Bijks inrichtingen te Delft van tegen het tropisch klimaat bestande slaghoedjes te zijn voorzien, bereids 600,000 stuks naar Java geëxpe dieerd. Met de transformatie van Indische tirailleurgeweren tot achter laadgeweren stelsel Kuhnwerd voortgegaandoch is met het oog op de ontvangst van de Beaumont-geweren het cijfer van 700 tot grens genomen; op het eind van 1871 waren 675 stuks zoodanig getransformeerde geweren in dienst gesteld. Artillerieschool te Weltevreden. Het aantal élèves op deze school bedroeg onder ultimo December 1871, evenals het jaar te voren, negen. In den loop van 1871 werden namelijk twee élèves toege laten en een gelijk aantal op verzoek ontslagen. Geen der élèves werd in dat jaar tot officier benoemd. GeniewerJcen. Op het voetspoor van het vorig verslag volgen hier in de eerste plaats eenige mededeelingen omtrent de verdedigings werken.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 92