86 Te Batavia werden de centrumbatterijen der strandlinie voltooid. De nieuwe batterij Castor, opgeworpen op het emplacement der oude versterking van dien naamwerd onder de versterkingen van den 3en rang opgenomen. (Indisch staatsblad 1872 No. 47). De vleugelbatterijen konden wegens gemis aan beschikbare fondsen eerst in het begin van 1872 ter uitvoering worden voorgedragen. Daarentegen werd de maritime positie van Onrust uit de rij der versterkingen geschrapt en werden de daaromheen bestaande verbo den kringen opgeheven. (Indisch Staatsblad 1872 No. 49). De overgave van het civiel bestuur van de linie om de stad Soera- baja kon na Januari 1871 nog niet verder worden voortgezet. Taxatiën vonden plaatsten einde den verboden kring van de Citadel Prins Hendrik aldaar voor zooveel noodig vrij te maken. Een plan tot verdediging van de oorlogshaven Soerabaja is in onderzoek. Te Samarang werd voortgegaan met het aanbrengen van verbete ringen aan het reduit en de werken van het fort Prins van Oranje, in verband met de toekomstige vredesbestemming van dat reduit met bijgelegen gebouwen. De definitive plannen tot het in staat van verdediging stellen der strandlinie van Samarang werden in behandeling genomendoch kwamen niet gereed. Te Tjilatjap werd, zooveel de beschikbare midelen het toelie ten doorgewerkt aan de kustbatterij op den Landtong. Projecten voor nieuwe werken te Tjilatjap werden in verband met de in 't vorig verslag bedoelde beslissing van het opperbestuur bij het Departe ment van Oorlog in advies gehouden. De verboden kring om het onvoltooide en ook niet te voltooien fort Generaal Cochius te Gombong (Bagelen) werd opgeheven en het fort zelf geroyeerd uit de rij der versterkingen (Indisch staatsblad 1871 no. 158). Nieuwe bepalingen werden vastgesteld (Indisch staatsblad 1871 no. 181) betrekkelijk het bouwen, planten, enz., binnen zekeren af stand van vestingwerken of militaire gebouwen en inrigtingen. Yoorts werden door het legerbestuur regelen gesteld op het richtig beheer en toezicht over en het onderhoud van militaire werken en gebouwen. Het bouwen van officierswoningen werd tot een minimum terug gebracht, een nieuw model luitenautswoning vastgesteld en het on derscheid tusschen woningen voor gehuwde en ongehuwde kapiteins en luitenants opgeheven.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 93