96 Amboineesche militairen. Zijn wij wel onderricht, dan kost een inlandsche soldaat het gouvernement per maand gemiddeld circa f 17,een Amboinees f 21,Dit is voor den eerste, wanneer wij nagaan, wat een inlander anders verdient, ruim voldoende, en dus voor den tweede in strikten zin te veel, daar deze niet veel meer behoeften heeft, al loopt hij met hemden en schoenen. Ons onbekende redenen van hoogere politiek zullen wel beletten, het in komen der Amboneesche soldaten te verminderen, en wij zouden ook niet daarvoor durven adviseeren. Wij herinneren ons nog te goed, wat door de bezuinigingen van den minister de Waal een kwaad is gesticht al is door de latere herziening van het voedingstarief en de nog latere nieuwe regeling der positie van de militaire schrij vers dat kwaad grootendeels weder goed gemaakt, dan dat wij nieuwe bezuinigingen raadzaam zouden vinden. Maar wat misschien wèl mogelijk zal zijn, is, de bataillons, waarbij Atnboinezen zijn ingedeeldin een garnizoen te plaatsen, waar geen inlandsche soldaten zijn. De steen des aanstoots voor de laatste, dat de Amboinezen zooveel meer geld in handen krijgenanders gekleed gaanenz., kortom meer als Europeanen beschouwd worden dan zij, kan daardoor worden opgeheven. E. Suppletietroepen. Zou het, zoodra de maatschappij «Nederland" geregeld elke maand vaart, en er dus eene geregelde maildienst door die maatschappij (of eene andere soortgelijke) is georganiseerd, geene aanbeveling verdienen oin daarmede geregeld elke maand TV gedeelte van het jaarlijksch contingent uit te zenden? Men kon dan, in het belang der militaire oefening en der acclimatatie, alle aankomenden even lang bij het suppletie depot te Mr. Cornelis laten dienende troepen bleven minder lang onderweg, en het depot zou beter aan zijn naam en aan zijne bestemming kunnen beantwoorden. Zijn enkele maanden minder goed voor de reis wegens de dan heerschende drukkende warmte in de Roode Zee, dan zou men die kunnen overslaan en in de overige maanden (stel 9) telkens geregeld y9 kunnen zenden. Nu gebeurt hetdat er drie, vier detachementen nagenoeg te gelijk aan komen, waardoor men verplicht is, pas aangekomenen al weder weg te zenden, in strijd met het belang hunner gezondheid en met dat der oefening bij de veldbataillons. P.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 103