E. G. F. HAPPE. Wederom eischte de dood een slachtoffer in de rijen van lien, die, aan het hoofd van de dnppere Indische troepenvoor Neêrland's rechten en voor Neêrland's grootheid hebben gestreden. De Generaal- inajoor Everhard Cornell's Frederik Happé, lid in den Raad van Ne- derlandsch-Indië, overleed den 8^eu December 1872 te Batavia, iii den ouderdom van 55 jaren. Een langdurig lijden maakte een einde aan het werkzaam leven van dezen man, die herhaaldelijk zijn leven voor Koning en Vader land veil had; die, met hart en ziel soldaat, met liefde voor zijnen stand en voor het Indisch leger, voor zijne soldaten, was vervuld. Het Militair tijdschrift, dat de eer genoot, hem tot in het laatste jaar zijns levens onder zijne medewerkers te tellenvervult een duren plicht, wanneer het tracht, er iets toe bij te dragen, om de herin nering aan den Generaal Happé levendig te doen blijven. Met eene, zij het ook hoogst onvolledige, levensschets wordt de roem van een onzer aanvoerders, en daarmede die van het Indische leger verkou- digd. Wij zullen onze lezers niet vermoeien met eene opsomming der data van geboorte en bevorderingen. Wij willen in hoofdzaak slechts wijzen op drie, voor den krijgsman de gewichtigste, punten van 's Generaals leven. Ah ie luitenant nam hij deel aan de eerste Balische expeditie; als kapitein speelde hij een rol bij de derde expeditie naar het zelfde eiland; als majoor was hij chef der expe ditie naar de Tomoribaai. Telken male onderscheidde hij zich zoo zeer, dat eene Koninklijke onderscheiding volgde: in 1846 de Mi litaire Willems Orde 4° klasse, in 1849 de 3e klasse dezer orde, in 1856 de Orde van den Nederlandschen Leeuw.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 16