PROEVEN, IN ENGELAND GENOMEN IET ONTPLOF BA EE STOFFEN. Sedert de laatste jaren hebben in Engeland uitgebreide en grondige proeven plaats gehad met buskruit en stoftendie daarmede zouden kunnen concurreeren of het vervangen. Die onderzoekingen leeren ons veel betreffende den aard en werking dier stoften, hare verhouding onder verschillende omstandigheden, en hare bruikbaarheid tot militaire doeleinden. In 1869 werd de voor het onderzoek dier stoften benoemde com missie opgedragen, om de werking van het buskruit na te gaan, bijzonder met het doel om de drukking te bepalen, die door ver brandend buskruit van verschillendp soortenin vuurmonden vau verschillend kaliber, werd uitgeoefend. Hieruit wilde men dan afleiden, welke vereischten eene kruitsoort moet bezittenom het veilig en krachtdadig gebruik van groote la dingen toe te laten. Tot het meten der drukking, uitgeoefend door de kruitgassen, bezigde men bij die proeven oorspronkelijk den toestel van Rodman; aangezien die echter weinig vertrouwbare gegevens opleverde, zoo werd hij door eenen beteren vervangen, die den naam draagt van crusher-gauge (compressie-meter), en als volgt is samengesteld Een stalen buis wordt in gaten geschroefd, welke in het kanon zijn geboord, ter plaatse waar men de spanning van het kruitgas wil te weten komenzoodanig dat die buis uitkomt in den rand der ziel. Zie Archiv fiir die Artillerie- und Ingenieur-offiziere des deutschen Reichs- N hè er es, 71es Band les Heft.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 253