358 niet in handen; kritiseer, maar handel nietspreek, om toejuichingen te oogsten, spreek immer, maar regeer nimmer. Heb uw vaderland recht lief, dat liever gered wil zijn dan beweend, maar beproef nooit het te verdedigenAnders zal uwe verheffing uwe vernedering worden, uw zegepraal een martelaarschap, en op den dag van uwen val zult gij zoo diep zinken, dat gij den schijn zult hebben niet van het ka- pitool te storten, maar op de Tarpejaansche rots te worden geworpen." Dat zoude de goede toovergodin hebben gezegdhet blijft nog de vraag, of Jules Eavre naar haar zou hebben geluisterd. Er bestaat een bewonderenswaardig beeld van dezen manhet is een rots in een eenzaam dorpje. De gelijkenis is zoo treffend, dat men, langs den voet van deze rots gaandein verzoeking zou kunnen geraken den hoed af te nemen eii te zeggen: "Goeden dag, waarde heer!" Eene lange spleet teekent op ontzettend treffende, wijze den mond van den beroemden redenaar, en de mondopening, waarvan wij hierboven sprake, is krachtig aangeduid door eene dwarsspleet in de rots. Het is een kolossaal standbeeld, door een eigenaardige gril der Natuur opgebouwd. Geen twee jaren geleden beurde het rotsgevaarte zich nog trotsch en schitterend op, storm en on weder trotseerendmet fierheid van zijn granieten pedestal de heuvelen en dalen in de nabijheid schijnende te interpelleeren. Sedert is een bliksemstraal op den rotssteen neergeschoten en heeft hem omver worpen, en daar licht hij nu in de vlakte, te midden van het hooge gras! Het standbeeld is een graf geworden; men schrijve er dit ééne woord op Derrières 17 Januari 1873. Godfried. Strijd tusscken artillerie en pantseringUit Engelsche berich ten omtrent de constructie van gepantserde schepen deelen wij het volgende mede: De strijd der artillerie tegen de pantseringen is tot dus verre nog onbeslist; naarmate de vervaardiging van zwaar geschut vorderingen maakte, zijn ook steeds de pantseringen verzwaard. Het schijnt echter, dat men thans een eind aan dien strijd zal zien komen, en de artillerie de overwinning zal behalen. Toen het gepantserde schip //Devastation" gebouwd werd, kon men met het volste recht zeggen, dat zijne 12 Eng. duimen dikke be- kleediug aan het zwaarste geschut van alle natiën wederstand kon bieden. De invoering van beter buskruit voor zware vuurmonden

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 365