360 Wij rneenen dus, dat de tijd nog niet gekomen is om de pantsers te doen vervallen, maar dat nog de noodzakelijkheid bestaat, om onze oorlogsschepen der eerste klasse zoo zwaar mogelijk te bekleeden. Wellicht is de zeewaardigheid van het schip op de eene of andere wijze te verbeteren, o. a. door wijziging der gedaante onder en boven de waterlijn. Het Berlijnsch //Archiv", waaruit het bovenstaande verkort is over genomen, wijst er in eene noot op, dat men in Engeland Krupp's 1000-ponder kanon, dat in 1867 op de wereldtentoonstelling te Parijs te zien was, geheel schijnt te negeeren. Aan dat kanon, zegt het Archivzal nimmer een pantser wederstand kunnen bieden. Een is aan den ingang van den haven te Kiel opgesteldeen ander op de wallen van Kroonstadt. Postduiven. Het nut der postduiven is in den laatsten oorlog zoo overtuigend gebleken, dat het ministerie van oorlog van het Duitsehe rijk den last heeft gegeven, in alle Pruisische vestingen deze dieren af te richten. In Keulen geschiedt dit reeds. Veldgeschut in Pruisen. Volgens de Duitsehe dagbladen zal het tegenwoordig veldgeschut met kulaslading bij het Duitsehe leger vervangen worden door getrokken geschut van gegoten staal, met ringen versterkt. Dergelijke stukken zijn reeds in .Rusland in gebruik en veroorloven eene grootere kruitlading en daardoor meer uitwer king. Bewapening der Duitsehe infanterie. Deze zal bewapend worden met een gewijzigd Mausergeweer, met metalen patroon, korte slagpen en centraal ontsteking. De lichtheid en handigheid van dit wapen moet die van de Werder- en Chassepotgeweren overtreffen. De slui ting, de bestrijkende baan enz. worden voortreffelijk genoemd. Het laden geschiedt in slechts twee bewegingenmen kan, als maximum, 26 schoten in de minuut doen; het geweer heeft een goed schot tot op 1600 meters. Binnen drie jaren hoopt men het geheele Duitsehe leger hiermede bewapend te hebben.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 367