VARIA. Rusland s lerjerhervorming. -In het Bulletin mensuel des anciens éleoes des écoles cTar/s et métiers leest men een verslag over Rusland, waaraan ik het volgende ontleen "De belasting van het bloed voor de verdediging' van het grond gebied wordt thans door alle Rassen gedragen. De spoorwegrijtuigen zijn allen vervaardigd volgens een type bestudeerd door het departement der spoorwegen en de spoorweg maatschappijen, in overleg met het ministerie van oorlog. Zij hebben vakken van zes meters lengte, twee en een1 halven meter breedte en even veel hoogte. Die vakken zijn ingericht met het oog op het vervoer van veertig infanteristen met hunne wapenen en ba gage of acht ruiters met hunne paarden. Het inwendige is zoo bestudeerd, dat banken van gelijken vorm, vooraf gemaakt, op het eerste sein kunnen worden aangebracht, onverschillig van waar het rijtuig afkomstig is. Zij kunnen worden vervormd tot ambulance oi tot stal; de draagbaren voor gekwetsten, de kribben voor voeder, de ruiven-alles is door den minister van oorlog bestudeerd. De vierde klasse der reizigers wordt vervoerd in rijtuigen, ingericht gelijk die voor het vervoer der troepen. Al de stations van eenig gewicht zijn voorzien van bijzondere werktuigenwaarvan de typen gegeven zijn door den minister van oorlog om het laden van de troepen, van'de paarden, van het krijgsmateriëel en van de mu nitie gemakkelijk te maken. Onder het spoorwegpersoneel zijn altijd beambten en werklieden verdeelddie van het leger gedetacheerd en pikwijls verwisseld worden om het onderricht van de officieren, onder-

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 506