504 Nu wij toch met de gezondheid bezig zijn, wensch ik de zand achtige hellingen van den Keloet aan te bevelen voor gezondheids garnizoen. Ik heb daar tabaksfabrikanten gekend met een frisch uiterlijk als dat van boeren der Veluwe. Leusden, bij Amersfoort, is, volgens den ziekte-atlas van Neder land eene der gezondste plaatsen. De grond is daarmeen ik zanderig. Een mijner vrienden bewoont sinds elf maanden een grintachtigen bodem en ondergrond. Zijne hemorroïdale kolieken verdwenen daar den eersten dag. Buikziekten en epidemieën zijn daar bijna onbe kend. Op 1500 zielen telt men er wel tien boven de tachtig jaren. 1/oor de suikerkontfaktanten is nu genoeg gezorgd geworden, en zelfs meer dan genoeg. Men zorge nu voor het leger. Fr. Eene uitnoodiging tot medewerkingEr zijn in Indie officieren van Duitschen oorsprong, die zich gemakkelijk in hunne moedertaal weten uit te drukken. Wij brengen te hunner kennis, dat de Streffi. Oesterreichische Milit. Zeitschr. (kapt. Brunner) al de be voegde personen, ook in het buitenland, uitnoodigt de hieronder ge noemde onderwerpen in hare kolommen te behandelen le. Over de voeding door middel van duurzame levensmiddelen. Over de elementaire vormen van het bataljonsgevecht, hetzij op zich zelf, hetzij in de divisie. 3e. Over het gebruik van vuurwapenen door de ruiterij bij den aanval. 4e. Over de taktische eigenschappen der veldartillerie, geopen baard in de gevechten van 1870—71 tot Sedan of in eenige veldsla gen van den laatsten oorlog. Het honorarium bedraagt zestig Oostenrijksche florijnen of honderd vijftig franken per vel druks.

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 511