STATISTIEK VAN HET LEGER. Even als wij hebben gedaan in de vorige jaargangen van dit tijd schrift, doen wij thans weer eenige uittreksels volgen uit het //kolo niaal verslag over 1872," onlangs door den Minister van Koloniën aan de tweede kamer der Staten-Generaal ingezonden. De daarin voorkomende gegevens zijn zeer belangrijk voor de kennis van den juisten toestand des legers, dus ook voor het tijdschrift, dat de be langen van dat leger wenscht te behartigen. Wij vermeenen ons daarom ook niet door den eenigzins drogen aard der mededeelingen te mogen laten weerhoudenom ze bij voortduring in het tijdschrift op te nemen. Samenstellingaanvullingziekte- en sterftecijfers. Samenstelling. Zoo als in het vorig verslag vermeld isbestond op Ultimo December 1870 een incompleet van 69 officieren en een overcompleet van 675 mindere militairen, dit laatste een gevolg van een overcompleet van 695 Europeanen en 4 inlanders en een incom pleet van 24 Afrikanen. Op Ultimo December 1871 was het incompleet van officieren ver minderd tot 64, terwijl het overcompleet van Europeanen gedaald was tot 511 man, gedeeltelijk ook ten gevolge van de in het vorig verslag reeds besproken verminderde uitzending van suppletie troepen. Het incompleet van Afrikanen groeide aan tot 41 man, terwijl er verder een incompleet van 107 inlanders ontstond. In het geheel was er op Ultimo December 1871 dus een incompleet van 64 offi cieren, en een overcompleet van 362 onderofficieren en manschappen-

Militair Tijdschrift | 1873 | | pagina 77