nog al moeielijken overgang over eene diepe sloot bewerkstelligde, werd deze kampong in asch gelegd en de kavallerie uitgezonden, om de achter de kampong liggende omstreken te verkennen. //In de vlakte gekomen en daarna omstreeks eene paal haren weg vervolgd hebbende, sloot zich op deze hoogte de kavallerie en de naar Tjipoeloes gedetacheerde kompagnie weder bij de kolonne aan, waarna men stuitte op het riviertje Watoea, dat zonder bezwaren werd overgetrokken, doch een belangrijk oponthoud in het voortzetten van den marsch veroorzaakte. //Nadat de alhier in de nabijheid gelegen kampongs Reballo, Wa- lana en Rikoesalo verbrand waren, marcheerde de kolonne naar de naastbij voorwaarts gelegen kampong Barang, om de troepen wat rust te verschaffen en aan de zonnehitte te onttrekken. //De infanterie werd thans gedeeltelijk gebezigd, om te verbranden de westelijk van de kolonne gelegen kampongs, die een bijzonder eigendom van de koningin van Boni uitmaken en alle den naam van Barang dragen. //Omstreeks 2 ure werd de marsch weder vervolgd, waarna de ko lonne aan de rivier Barang stuitte, welke rivier uithoofde der steile oevers met eeuige moeite overgetrokken werd, en vooral een be duidend tijdverlies veroorzaakte in het vervolgen van den marsch. //Na het overtrekken van de rivier werd in eene noord-oostelijke strekking de marsch voortgezet en ten 4 ure des middags in de nabijheid van de kampong Maroangin, op eeDe vlakte nabij de rivier Barang, het bivouac betrokken. //De volgenden morgen ten 6 ure rukte de majoor Belle, aan wien de kapitein Steek was toegevoegd, met drie kompagniën infanterie uit, om den linker oever der rivier in eene meer oostelijke strekking te verkennen, vooral om te onderzoeken, of zich aldaar vaartuigen ophieldenterwijl hem tevens de last was opgedragen, om de zich aan dien oever der rivier bevindende kampongs te verbranden. Na dat het gebleken was, zich aldaar geene vaartuigen bevonden en de bedoelde kampongs, welke den naam van Tana-boeloe dragen, en insgelijks het bijzonder eigendom van de koningin van Boni zijn, in asch waren gelegd, kwam de majoor Belle omstreeks 8 ure op het bivouac terug, waarna door de kolonne de terugmarsch naar het bivouac Badjoa weder werd aangenomen. 202

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 209