211 1873 medegedeeld. Het is mij gebleken, dat hij nimmer zendeling- leeraar geweest is, maar dat hij was een voor Oost-Indië geordend predikant. Ik betuig hem hier mijn leedwezen over die vergissing Evenwel dien ik te verklaren, dat in verscheidene officiëele stukken, z. a. processen-verbaal van de zittingen van den Raad van Neder- landsch Indië, rapporten van den Kominandant van Z. M. zee macht in deze gewesten, enz.enz. de Heer Matthes zendeling- leeraar genoemd wordt en is daaraan uitsluitend die vergissing te wijten. Het tweede redres heeft betrekking op de grenzen van Boni, die ik uit officiëele bronnen geput heb; maar die mij naderhand toch onjuist gebleken zijn. Ter rectificatie laat ik hier de noordelijke grens bepaling volgen, z. a. zij vóór 1859 was en bij kontrakt, op 12 Maart 1868 door het Gouvernement met Boni gesloten, bekrachtigd is //Artikel 2. //De noordelijke grens van eigenlijk Boni, d. i. die tusschen dat rijk en Wadjo, loopt van de rivier Batoemême in eene zuidwestelijke richtin"- Jano's die rivier tot aan de plaats waar het dichte bosch en het moeras ophouden en de alang-alangviakte begint; van daar westwaarts tot aan den oorsprong van de rivier, die bij kampong Pirangang in de Tjeurana-rivier valt, van daar in eene zuidwestlijke richting langs die rivier tot aan het punt, waar die zich naar het zuiden wendtvan daar westwaarts tot aan de rivier Bola, om daarna den loop van deze te volgen tot aan hare uitwatering in de Tjenrana-rivierdie vervolgens in eene westelijke richting de grens scheiding uitmaakt tot aan het punt, waar zij even bewesten Pompa- noea aan hare rechterzijde het water van eene andere rivier opneemt van daar loopt de grens langs die zijrivier van de Tjeurana in eene zuidwestelijke richting tot aan de westzijde van kampong Lompoe van daar over eene lengte van 2 paal recht westwaarts; daarna noordwaarts tot aan de rivier, die bij kampong Sabong haar water in de Tjenrana-rivier uitstort, van daar over eene lengte vani21/3 paal in eene zuidwestelijke richting door de tuinen van Polawali; daarna over eene lengte van 3 paal in eene zuidoostelijke rich ting; vervolgens zuidwaarts over eene lengte van it 2 paal; daarna in eene zuidwestelijke richting tot aan eene rivier die bij kampong Baringang in de Walannaë valt, waarna zij den loop van deze ri vier in eene westelijke richting volgt tot aan hare uitwatering in de Walannaë." //De westelijke grens enz

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 218