9 ging zou aan vele jongelingen de aanneming van een graad gemakke lijker kunnen maken, vooral onder hen, welke nog ten laste zijn van ouders, die des noods wel gedurende zekeren tijd de diensten hun ner kinderen zouden kunnen missen, maar geene som voor hun on derhoud in dienst kunnen of willen betalen. Het bovenstaande samenvattende, komen wij tot deze gevolgtrek kingen le. Men moet de benoeming van de onderofficieren overlaten aan de kapiteins. 2e. Om de taak van deze gemakkelijk te makenstellen wij voor, dat er na eiken rekruten-cursus eene lijst worde opgemaakt, waarin omtrent iederen soldaat melding gemaakt wordt van zijn ijver, zijn gedrag, zijne zedelijke kracht en zijne geschiktheid tot bevelen. Deze lijsten zouden aan den arrondissements-kommandant moeten gezonden wordendie ze aan de kapiteins zou moeten mededeelen ieder voor zoo verre hem aangaat. (De meerderheid der commissie verlangt, dat deze lijsten worden opgemaakt na een examen, de min derheid wenscht de beoordeeling van de te volgen manier aan den kommandant der school over te laten.) 3e. Het is wenschelijk en billijk, de soldij der onderofficieren te verhoogen. 4e. Men zoude het onderricht van de onderofficieren moeten be perken tot de strikt noodige vakken, maar hun in deze vakken ook een grondig onderwijs gevendat wortel schiet. 5". Men behoort den onderofficieren afzonderlijke huisvesting en afzonderlijke menage te geven." Wordt dit laatste in Indië ook toegepast op inlandsche onder officieren Zij hebben evenveel zelfgevoel als de blanke. 4 Juli 1873. ZENO.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 26