278 3°. Wat het aanstellen van officieren betreft, daarvoor dienden voornamelijk Madureezen van geboorte te worden gekozen, waardoor men de onderdanigheid van minderen voor meerderen te gemoet komt, Dit zou tevens het voordeel hebben, dat vele adelijken zich als barisan zouden laten inschrijven, waardoor het korps in aanzien zou stijgen. De Europeesche luitenant, aan den kapitein-instructeur toe gevoegd, zou zich dan in het bijzonder kunnen bezighouden met de instructie der aspiranten-officieren, die later bij bevordering tot de verschillende rangen aan bepaalde eischen moeten hebben voldaan. Op bovenstaande- wijze zou na verloop van een paar jaren de in structie goede resultaten kunnen opleveren, ook met één kapitein, één luitenant en eenige onderofficieren als instructeurs. De Barisans hebben de bewijzen gegeven, dat zij door oefening goede soldaten kunnen wordenhet is dus niet van belang ontbloot, te verbeteren, wat verbeterd kan worden. In enkele trekken heb ik getracht, den toestand van de Barisans van Madura onder de aandacht van het militair publiek te brengen. Ten einde in geene uitweidingen te vervallen, liet ik vele andere gebreken onaangeroerd, en stelde ik mij tevreden, de hoofdoorzaken aan te toonen, ten gevolge waarvan het korps niet is, wat het kon zijn. Mocht mijn schrijver leiden tot meerdere belangstelling in het Madureesche korps, dan is mijn doel bereikt, want belangstelling leidt tot onderzoek, en onderzoek tot verbetering. April, 1874. X.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 285