339 eu 113 onder-officieren en manschappen; Artillerie. Een 2e Luitenant (K. A. M. van Meurs, kommandant der artillerie en van Riouw en onderhoorigheden). 19 Onder-officieren en manschappen ter bediening van 2 Br. Coe- hoorumortieren van 12 c. M. en het noodige personeel van de mili taire administratie en den geneeskundigen dienst; Daar geen officier van gezondheid van Riouw kon worden mede gegeven, zou de zeemacht ten behoeve van de expeditie-troepen een geneesheer afstaan. Voorts waren, voor de te verrichten koeliediensten, 30 ketting ganger door den Resident medegegeven. Vivres en munitie waren in behoorlijke hoeveelheid voorhanden. Nadat versterking van Riouw was aangevraagd, had de komman dant der Banka terstond alles gedaan, om de verwacht wordende troepen in de gelegenheid te stellen zonder verwijl op te rukken. De luitenant-ter-zee 2e klasse H. P. Verheggen, te Laboean Deli achtergeblevenhad, in overleg met den kontroleur en den Sultan, loodsen doen opslaan tot het bergen van vivres eu munitie, pak- middelen doen aanmaken om bij marschen den noodigen voorraad te kunnen medeuemen zich verzekerd waar verschillende levensbehoeften zouden zijn te bekomen, eu met de ondernemers en den Sultan schikkingen getroffenom koelies ten dienste van de troepen ge reed te houden. Omtrent de plannen van den vijand en zijne sterkte werden na dere inlichtingen ingewonnen. In den avond van den ld,11™ Mei bereikte de expeditionnaire macht de reede van Deli. De kommandant, kapitein Koops, begaf zich terstond aan boord van de Bankaen vernam daar de laatste berichten ten gevolge van welke nog dienzelfden avond een detachement infan terie onder den 2ei' luitenant J. B. Ponstijn, met de noodige kook- gereedschappeu gedebarkeerd en naar Kloempang vooruitgezonden werd. Het overleg der kommandeerende officieren van de Land- en Zeemacht leidde tot de beschikbaarstelling eener landingsdivisie van Z. M. schepen Banka en den Brielonder bevel van den luitenant-ter-zee 2c klasse J. P. M. Lange, sterk: 4 officiereu, 77 matrozen en ma riniers en een houwitser van 12 c. M. op landingsalïuit, en de noodige munitie.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 346