.352 St. no. 61311, die naast hem stond, werd doodelijk getroffen. De kapitein Koops bragt nu eetie sectie Inlanders ter versterking voor waarts, doch deze weken, bij het hevig vuur des vijands uit don derbussen en geweren, toen onder hen een paar gewonden vielen. Moedig hield de 2e Luitenant Ponstijn stand, evenzoo de korporaal Burghard, Alg. St. no. 55757, die een zware schotwonde door het hoofd bekwam. Inmiddels had luitenant van Meurs een mor tier in batterij gebracht en doen ontsteken. De granaat ging boven door het huis. Wegens de vele verliezen, die de troep onderging, was het dringend noodig dat de beslissing spoedig volgde. Met de sabel dreef de Kapitein Koops de wijkenden terug, riep de in re serve gehouden Europeanen het voorwaarts toe, luitenant Ponstijn plaatste zich weder vooraanen voor de nu onder een hoerrah gedane stormaanval verliet de vijand in overijlde vlucht zijne stelling. Een drietal granaten werden hem nog achterna gezonden. Ons verlies bedroeg één gesneuvelde en negen gekwetsten, zijnde, behalve de reeds genoemden, Troenodrono en Burghart, de Eur. fus. J. Bosschard, Alg. St. no. 60153, waarvan de 4 laatste niet gevaarlijk. De officier van gezondheid Steendijk had onmiddellijk de gekwet sten verbonden. De kolonne was nu op 1 uur afstands, tot Tanda Benoea ge naderd. Met zekerheid kon zij verwachten, ook verder bij de nog te ontmoeten versterkingen tegenstand te ondervinden. Met den nasleep van 9 gekwetsten en de onzekerheid of de kleine macht wel steeds zou slagen, moest het ongeraden zijn verder voort te rukken. De kommandant besloot daarom de troepen hier te doen uitrusten en vervolgens naar Sapoeroek terug te keeren. De gesneuvelde hoornblazer werd onder het huis begraven. Na verloop van 1 uur ontruimde de kolonne de versterking en stak haar in brand. Ongehinderd bereikte de troep des namiddags omstreeks 1 uur Sapoeroek. Daar vond de kommandant een schrijvenvan den As sistent-Resident van Siak, dat omtrent de vijandige gezindheid der J. Wouters, T. van der Mierden, Inl. fus. Sardjo, Sokromo, Mertodipo, n Sebar, Eur. J. Muller, 65343, 60120, 73282, 66905, 70865, n 68265, h 60456,

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 359