464 terug is moeten komen hadden allen plaats zonder advies uit Tndië. De leger-kommandant werd er zelfs niet op gehoord. De afschaffing der rietslagen had plaats tegen het pertinent advies der generaals Schimpf, Andresen en Kroesen. Omgekeerd heeft het aan goede volledige voorstellen van verschil lenden aard en gewichtaan voorstellen tot hervorming waar de eischen des tijd het medebrachten, waarlijk in de laatste jaren niet ontbroken. Van vele voorstellen, door den generaal Kroesen vooral, maar ook gedeeltelijk door zijne voorgangers gedaan o. a. omtrent de zoo dringend vereischte legerorganisatie en het defensiestelsel, hoort men echter niets. Andere voorstellen zijn geheel omgewerkt, om niet te zeggen ver knoeid. Nevens de jammerlijke organisatie van den generalen staf, waarover in eene vorige aflevering van dit tijdschrift reeds het een en ander gezegd isen waarvannaar men beweertook de Minis ter Kransen van de Putte reeds de onhoudbaarheid heeft erkend; nevens de onmogelijke regeling der soldij verhooging voor mindere militairendie tengevolge dier onmogelijkheid zelfs niet uitgevoerd is kunnen mordenis dit ook het geval met de tractementsverhoo- ging der officieren. En na deze afdwaling, tot ons onderwerp terugkeerendewillen wij nu met eenige cijfers de bewijzen bijbrengen voor ons betoog. Wanneer wij daartoe uit het tarief der tractementenzooals dit voorkomt in het Staatsblad van Ned.-lndië van 1873 no. 132, als mede uit dat, vastgesteld bij het Staatsblad van Ned.-lndië van 1874 no. 62 overnemen wat wij noodig hebben, dan verkrijgen wij het volgende overzicht van de tractementen der subalterne officieren. Speciale Infanterie. wapens. In 1874: m t oudste V3 5 jongste 2/g 365 315 410 375 gemiddeld alzoo In 1873 3312/s 3862/s 300 350 of Verschil 312/s 36s/3 10.5 pCt. 10.5 pCt.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 473