in 1869 zijn ingetrokken de toelagen aan artillerie- en genie-offi cieren ad f 40.000,'sjaars, almede in 1869 is ingetrokken de bepaling, dat bij waarneming van hoogere betrekking ook hooger tractement werd genoten, en daarmede f 60,000,werd bezuinigd in 1870 zijn ingetrokken de indemniteiten voor administratiekosten van geniewerkengeraamd op een bedrag van f 10,000, gelijktijdig met de nieuwe tractementen de vivresindemniteiten op de buitenbezittingen met f 50,000,werden verminderd, en eindelijkdat met inbegrip der somdie als gevolg van het amendement Mirandolle nog werd toegevoegdde fourrageindemni- teiten voor velen zijn verminderd, dan zal men tot de overtuiging komendat die gemiddelde 8 pCt, wel met eenige percenten nog kan worden verminderd, en dat de meerderheid van de officieren der speciale wapens, en een groot deel van de officieren op de buitenbezittingen thans minder inkomsten hebben dan vóór 1869. Het is dan ook een feitdat bij voorbeeld een kapitein der genie, 7 jaar geleden, door het genot van toelagen, administratiekosten, enz. minstens f 50,en in den regel veel meer, per maand aan tractement meer genoot dan zijn ranggeuoot thans. Is nu dit resultaat te rijmen met de beschouwingen van den Mi nister, welke wij zoo straks mededeelden? Heeft men thans waarborg, dat het Indische leger voortaan geen gebrek meer zal hebben aan wetenschappelijk gevormde officieren? Is de tevredenheid, de goede geest, onder de subalterne officieren dus onder de overgroote meerderheid van het officierskorps verbe terd Heeft de Regeering haar prestige verhoogd door vervulling der sedert 45 jaren gedane belofte Men werpe ons niet tegendat wij rekening moeten houden met de meer belangrijke verhoogingen van de tractementen der hoofdoffi cieren, en dat ieder op zijn tijd daarin deelt. Die redeneering is onjuist, een ieder deelt daarin niet. Ga eens na, hoeveel van hen, die als 2e luitenant hun loopbaan aanvangenhet tot hoofdofficier brengenen hoe lang zij dan van die positie genieten. Tel eens op hoevelen er sterven bijen als gevolg van expedition, niet alleen door vijandelijk lood, maar ook door af- 466

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 475