472 Wanneer 't het streven is, tevredenheid te doen bestaan bij het Indische officierskorpsen dat dit streven bestaat, blijkt uit het feit der tractementsherziening dan beginne men, dergelijke redenen van ontevredenheid op te heftendan spiegele men met woorden geen radikale tractementsverbetering voor, terwijl men gelijktijdig trac- tementeu van f 155,en f 175,van f 300,zelfs, verhoogt met f 7.50 of 15, dan outneme men niet gelijktijdig aan velen meer dan men geeft, dan zorge men voor betere verdeeling, en geve bijv. niet aan den kapitein der speciale wapens bij overgang tot het oudste 1/3 35, terwijl men den iufanterie-kapiteiu 50,toelegt; dan regele men anders de vivres- en fourrage-indemniteiten en zorge, dat niet op dure plaatsen geen, op minder dure wel vivresindemniteit wordt toe gekend of geve den een niet meer fourrage-indemniteit dan den ander, bij gelijke dienstbetrekkingen; en eindelijk, dan zorge men vooral, dat, naarmate meer gevorderd, ook meer betaald wordt en ieder wapendienst of betrekking de in komsten geniet, waarop in verband tot vraag en aanbod en tot den te verrichten dienst rechtens aanspraak bestaat. Om daarin verbetering le brengen, eene werkelijk radikale herzie- ziening der inkomsten te verkrijgendoen wij in de eerste plaats een beroep op den Minister van Koloniën, en vleien ons, dat hij zich de geschriften van achtereenvolgende legerkommandanten over de tractements-herziening zal doen voorleggen en tevens de geschiedenis van het amendement van den heer Rutgers nog eens zal nagaan. Uit de eerste stukken zal hem blijken van ongenoegzaamheid en on gelijke verdeeling der verhoogingen van 1874; uit de laatste zal hij ontwarendat .hij stellig op den steun der Kamer kan rekenen, wan neer hij iets in het belang van het Indische leger vraagt. Om daarin verbetering te erlangen, doen wij een beroep in het algemeen op de kamerleden, die de belangen en behoeften van het Indisch leger kennen en begrijpen; doen wij een beroep op den heer Nierstrasz in het bijzonder, aan wien niemand, al moge men hem dan ook niet '/liberaal" heeteneene groote belangstelling in de pu blieke zaak zal ontzeggen. Wars van elk partijbelang, bevelen wij hem de belangen aan van het Indisch leger.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 481