487 dankendat nog zestien anderen zijner parlementaire evenknieën de zelfde meening waren toegedaan. Slechts zestien! Ja, die septemde- cimviri der Tweede Kamer vormden met hunne geloofsgenooten ouder de pares eene schitterende minderheid. Maar ook die minderheid ver dient eerbied voor hare zienswijze; hoeveel te meerwanneer het eens mocht blijken, dat de Indische brigade kort na hare geboorte bewij zen geeft van geene] levenskracht, geene levensvatbaarheid te bezitten! De heer Storm van 's Gravesande is even als Stieltjes oud- officier en behoort tot de militaire specialiteiten van de Tweede Ka mer. Evenals Van der Palm van Gijsbert Karei Van Hogendorp getuigt, is hij een deftig en achtbaar man, beschaafd en zachtaardig. Hij heeft een verlicht hoofd, niet slechts met een kostbaren voor raad van militaire kundigheden, maar ook met kennis van zaken op niet-militair gebied verrijkt. Hij behoort tot de representantendie het algemeen belang boven het belang van een kiesdistrikt stellen. Door geboorte een waardig lid van den Nederlandschen adelstand, staat bij hem het noblesse oblige steeds op den voorgrondals aris- tokraat vergeet hij daarom nimmer voor de belangen des Volks in de bres te springen.. Daarbij begaafd met het talent van goed te spreken en goed te schrijven, is hij dus een edel man in de zuiverste beteekenis des woords. Ook in de Eerste Kamer werd nog al over de Indische brigade gesproken. Eenige leden betreurden het, dat de minister van kolo niën, bij wijze van surprisezonder een uitgewerkt plan, met het denkbeeld tot oprichting van eene Indische brigade bij de wetgeven de macht was gekomen. Wat wil men toch met dat korps, had er een gevraagd. Zorg voor een goed leger in Indië, maar richt geene Indische brigade op in Nederlandeen korpswaarbij zoo er geen gevaar meer in Indië bestaat elke prikkel voor een veerkrachtig bestaan wordt gemisthoeveel te meer zal die prikkel ontbreken wanneer die brigade een toevlucht moet worden voor bij het Indische leger niet gewilde manschappen en een appel voor den dorst van gepensioneerde officieren Maar ook de meerderheid der Eerste Ka mer gaf hare adhaesie aan 's ministers plan. V. De Indische brigade is op papier opgericht. Een in 't begin van dit jaar uitgevaardigd Koninklijk besluit heeft uitvoering gegeven aan de verleden jaar in de volksvertegenwoordiging door den minister O O

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 496