493 Op die wijze wordt voorzien in de gewone behoefte aan suppletie- troepen. Maar dit is naar het oordeel der regeering niet voldoende. Er kunnen zich buitengewone omstandigheden voordoen, die tot de noodzakelijkheid leiden, om het Indische leger onverwijld met een belangrijk aantal manschappen aan te vullen of om onze aktieve strijd krachten aldaar tijdelijk te versterken. Dan eerst gevoelt men het totale gemis van eene reserve. Het koloniaal-werfdepot heeft geene of slechts een onbeduidend aantal manschappen ter beschikking; men moet dus troepen aanwerven, en daarmede verloopt zóóveel tijd, dat aan de plotseling opgekomen behoefte niet tijdig kan worden voldaan. Het komt er dus op aan, te allen tijde eene krachtige reserve aan wezig te hebben. Die reserve moet naar het oordeel der regeering niet aanwezig zijn in Indië, maar in Nederland, omdat zij daar met minder bezwaar en kosten kan verkregen, onderhouden, geoefend en aan meer nuttige doeleinden dienstbaar gemaakt worden dan in Indië. Hoe kan men die reserve in Nederland krijgen? Velen zouden geneigd zijn te antwoordendoor eene groote uitbreiding van het koloniaal werfdepot. Maar behalve die uitbreidingzou dat korps eene geheel nieuwe organisatie moeten ondergaanom de reserve uit te maken van een ander korps, dat in zijn geheel en in al zijne deelen elk oogenblik voor den aktieven dienst geschikt moet zijn. Door de nieuwe organisatie wordt het werfdepot een gedeelte van de Indische brigade, die moet voorzien: 1° in de voortdurende gewone suppletie, en 2° in plotseling opkomende buitengewone behoeften van het Indische leger. Met de oprichting der brigade wordt ook beoogdaeene verbe- tering van de wijze van suppletie, dat wil zeggen, dat voortaan niet anders dan volledig geoefende troependie geruimeti tijd volgens den minister van koloniën één jaar onder de wapenen gestaan hebbennaar Indië worden gezondenenbhet behoud voor den militairen dienst van die militairen van het Indische legerdie door den invloed van het tropisch klimaat tijdelijk voor den dienst aldaar ongeschikt zijn gewordenmaar voor den dienst in Nederland bruik baar zijn en door een verblijf in Nederland weer voor den Indischen dienst geschikt kunnen worden. Ook nog voor een ander doel wenscht de regeeriug partij te trek ken van de oprichting der Indische brigade. «Door de oprichting van het bedoelde korps militairen" zoo leest men in de Memorie van Toelichting tot het wets-ontwerpdat de wet van 17 Juni

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 502