502 geschikt zijn, maar in Nederland dienst kunnen doen en hoogst waarschijnlijk door een kortstondig verblijf aldaar weder geschikt zul len worden voor den dienst in een tropisch klimaat. Zij zullen dan bij de brigade op gezette tijden gekeurd en, wanneer het blijkt dat zij de geschiktheid voor den dienst in de koloniën niet terugkrijgen, ontslagen moeten worden. Het leader bij de brigade zal volgens de kommissie verkregen moeten worden lo. door overplaatsing en detacheering uit het leger in Nederland Zij, die zich bij het instruktie-bataillon te Kampen voor den kolonialen dienst hebben verbonden, zullen van dit korps, niet zoo als thans, bij de regimenten in Nederland, maar bij de Indische brigade moeten overgaan; 2°. door aanwerving van gepasporteerde onder-officieren en kor poraals van het Indische leger; en 3o. door bevordering bij de brigade zelve. Evenals de soldaten, moeten ook de gegradueerden op hun tijd naar de koloniën worden gezondenmaar voor sommige onder-offi cieren zal op dezen regel eene uitzondering dienen te worden gemaakt, Vooreerst kan het geheele personeel bij het dépot niet voor verwis seling iu aanmerking komenmaar ook bij de mobiele legermacht kunnen de adjudanten-onderofficier en sergeanten-majoor niet dan tot schade van den dienst onophoudelijk worden afgewisseld. Het zelfde geldt ten aanzien van de schrijvers, werklieden enz., die, even als het personeel van het depot te Harderwijk, van het Neder- landsche leger bij de brigade behooren te worden gedetacheerd. Over de officieren bij de brigade sprekende, zegt de kommissie, dat deze, met uitzondering van degenen, die bij het dépot der bri gade zijn geplaatst en van den kapitein-adjudant en de kwartier meesters wier aanhoudende vervanging niet in 't belang van den dienst zou zijn en die dus ook van het Nederlandsche leger bij de brigade moeten gedetacheerd worden ook naar de koloniën moeten kunnen gezonden worden. Ook de officieren moeten evenals het kader en de soldaten voor den aktieven dienst in elk klimaat geschikt zijnwant anders mist de brigade haar doel. Dit geldt niet alleen voor de subalterne, maar ook voor de hoofd-officieren. Al is het niet de bestemming van de brigade, om als georganiseerd korps in de ko- loniën dienst te doen men kan zich toch het geval denken, dat Dit wordt gelukkig ook door de kommissie meer dan eens erkend. Voor de bewonderaars van het door den generaal Knoop aangeprezen stelsel heb ik eene sterfte.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 511