509 klimaat strijdende troepenkorpsen; door Nederland met het thans zoo gewraakt wordende stelsel van suppletie! 't Is waarlijk verras send. Maar er is meer. Frankrijk past het door generaal Knoop bewonderde stelsel alleen toe op Algeriëwant in Cochin-China heeft het zijne infanterie en artillerie de marineen in zijne overige koloniën, behalve de troupes de marinede eigenlijke koloniale troepen, zij het ook in een betrekkelijk gering aantal. En het past dat stelsel alleen toe op Algerië, omdat deze nederzetting slechts twee dagen stoomens van Frankrijk is gelegen. Hadden onze kolo niën in den Indischen archipel hetzelfde klimaat als Noord-Afrika, met eene afwisselende koude en warmtedan zou men zelfs met den grooten afstand, waarop zij van Patria verwijderd zijn wel licht over de verschillende bezwaren van dat stelsel kunnen heen stappen. En Engeland? Ook aan dit land kunnen wij ons evenmin spiegelen. Wel voorziet het Engelsche leger in den dienst van het moederland en de koloniënmaar alleen in die koloniën waar het kli maat veel overeenkomst heeft met het Europeesche, zoo als Canada, de Kaap-kolonie, Nieuw-Zeeland en Australië, maar niet in alle koloniën. Op de Engelsche Antillen, Ceylon, Hongkong, enz., en Malta zelfs, heeft men wat we zouden noemen koloniale troepen. En zelfs in Britsch- Indië heeft men, behalve de Engelsche regimenten van het moederland, eene daar blijvende en zeer sterke koloniale legermacht, evenals in Nederlandsch-Indië. Ik behoef, om voorbeelden aan te halenslechts te spreken van de sepoys van Britsch-Indië, de twee neger-regimenten van de Engelsche Antillen, het regiment inlandsche scherpschutters van Ceylon, de gun laskais van Hongkong, de constables van Singapore, de militia artillery van Malta, allen aangevoerd door Britsche officieren. Maar nu die Engelsche regimenten, die uit het moederland naar de koloniën worden gezonden. Deukt men soms, dat zij om de vier of zes jaren door nieuwe Europeesche korpsen worden afgelost Eerst na een gemiddeld verblijf van twintig a vijf en twintig jaren in de koloniën komen die korpsen in Engeland terug. Die regimenten van één bataillon een twintigtal regimenten heeft twee bataillons bestaan geheel uit aangeworven manschappendie b. v. eerst naar de Engelsche bezittingen in Eu ropa en Noord-Amerika gaan, om, nadat zij in Gibraltar, op Malta P. M. Netscher. Over eene geheele of gedeeltelijke vereeniging der Neder- landsehe en Indische legers. Zie //Het Vaandel," jaargang 1868.

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 518