533 niet rijp is voor het officiers-examen. Zonder dit certificaat van rijp heid mag de aspirant zich niet voor het examen aanmelden. Zoo hij aan het eind van het eerste jaar druipt, kan de leerling vergunning verkrijgen nog eens terug te keeren, maar alleen in ge val van uitmuntend gedrag en verzachtende omstandigheden. Zoo zijn arbeidzaamheid onvoldoende, zoo zijn gedrag niet onberispelijk geweest is, wordt hij onverbiddelijk van de school weggezonden. Budget der militaire scholen voor 1871. Thalers Personeel63740. Materieel37817. 101557. III. Artillerie- en genie-school. Deze inrichting, te Berlijn gevestigd, die eene werkelijke appli catie-school is en onder hare leeraren de uitstekendste wetenschap pelijke mannen telt, neemt slechts officieren op. Budget der school. Thalers Personeel18566. Materieel5916. 24482. IV. Deze militaire inrichting, waarop de geleerde naam van Academie''' uitmuntend past, beantwoordt, met de noodige beperking, aan onze stafschool. Het hooger onderwijs van den officier, dit is het doel, dat zij zich sinds 1816 heeft voorgesteld, en dat zij sinds een men- schen-geslacht maar al te juist bereikt. Alleen reeds de aanwerving voor de Academie getuigt van de naij verige zorg, die het gouvernement draagt voor deze kweekerij van generaals. //Kunnen slechts worden toegelaten", zoo luidt de tekst der Koninklijke instructie van 1868 //officieren, die drie jaren werkelijken dienst hebben, van goed gedrag en van goede gezondheid zijn en een niet te karig fortuin bezitten, bijzonderen aanleg bezit_ Km JGS - Ac A DEMIE

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 542