549 Indien wij ons veroorloven, thans dienaangaande eenig aanwijzingen te geven, zoo geschiedt zulks niet omdat wij meenenjuist het ware gevonden te hebbenmaar alleenom daardoor de aandacht vestigen op een gedeelte van onzen dienst, dat onzes inziens eene bijzondere zorg vereischt. Het is onmogelijken ook niet bepaald noodigdat alle manschap pen van een eskadron tot goede schutters en tevens tot bekwame tirailleurs gevormd wordenhet is voldoendeals een gedeelte daar van, misschien een derde, dezen trap van volkomenheid bereikt. Om nu dit derde gedeelte in het eskadron te verkrijgenkieze men da delijk na inlijving der rekruten die soldaten uit, die toonen aanleg voor de behandeling van het vuurwapen te hebben. Eenige schoten naar de schijf op korte afstanden kunnen hierover een oordeel doen vellen. Bijkans altijd zullen dit de meer ontwikkelde lieden zijnzij zullen ook de overige gedeelten van den dienst lichter en vlugger begrijpen; men zal voor hen iets van den tijd, die aangewezen is voor de theorie over het gebruik van het vuurwapen, of voor de gewone exercitiën te voet kunnen besteden tot voorbereidende oefe ningen in het tirailleeren. Bij de schietoefeningen naar de schijf kan men, bij de minder ontwikkeldenvolstaan met hun een zekere routine in het gebruik van het wapen te leerendaarentegen geve men aan de aanstaande scherpschutters meer tijd, en stelle voor dezen zoo veel mogelijk munitie beschikbaar. Op deze wijze zal men bij de kavallerie een zeker aantal goede schutters verkrijgenwat dan ook wel voldoende zal zijn voor de gevallen, waarin bijzonder van de vuurwapens gebruik moet worden gemaakt. Het is toch bij de kavallerie niet zoo noodig, als bij de infanterie, dat ieder man een scherpschutter is. Immers, wanneer een eskadron voor het gevecht te voet is afgestegen, is minstens een derde gedeelte belast met de zorg voor de paardenbovendien is het aan te bevelen omwanneer het eskadron op zich-zelven staatminstens een peloton voor alle mogelijke gevallen in den zadel te laten; de kommandant van het eskadron zal dus in op verre na de meeste gevallen gelegen heid hebbende voor den dienst als scherpschutters meest geschikte en geoefende manschappen uit te kiezen en te gebruiken. Dit is trouwens bij ons wapen niets vreemds: voor patrouilles, bij zonder gewichtige veldwachten en andere kommando's kiest men toch

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 558