569 scheu aanhoudend te verontrusten, belemmeringen in den weg te leg gen en van tijd tot tijd zelfs gevoelige verliezen toe te brengen. Ten einde aan die dubbele voorwaarde te kunnen voldoenzouden de bataillons van de hieronder volgende samenstellingde taktische eenheid moeten uitmaken; terwijl, ter voldoening aan de tweede voorwaarde, wij als tweede taktische eenheid het half-bataillon zouden aannemen. Samenstelling van een velcl-bataillon. Staf, en 1 majoor. 1 kapitein-adjudant. 1 luitenant voor 't onderwijs. 1 voor speciale diensten. 1 kwartiermeester. 1 officier van gezondheid. kleine staf. 2 adjudant-onder-officiereu. 1 staffourrier. 1 sergeantfacteur. 1 n of korporaal, geweer maker. 1 hoornblazer. 2 korporaals, werklieden. 1 n tamboer. 20 muziekanten. Verder uit 2 Europeesche en 2 inlandsche kompagniënwier samen stelling isals volgt Europeanen, kapitein, luitenants. sergeant-majoor voor de administratie, voor de politie. fourrier. Inlanders. idem sergeanten. 8 korporaals. 1 tamboer. 8 hoornblazers. 136 soldaten. 4 Eur. sergeanten. 4 Eur. korporaals. 4 Inl. sergeanten, korporaals, tamboer, hoornblazers, soldaten. 4 Inl. 1 3 133 Toelichting. De luitenant-kwartiermeester, de officier van gezond heid en de sergeant of korporaal, geweermaker, zijn hunne wapens of diensten bij dat der infanterie gedetacheerddus worden niet in de organieke sterkte van dat laatste berekend. Kapitein-adjudant. Aangezien wij bij deze formatie een luitenant hebben voor 't onderwijs, en er geene rekruten bij de bataillons zijn,

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 578