573 Elk detachement bestaat uit 12 of meer sectiën2 of meer sectiën der kompagnie vereeuigd zijnde, wordt het kommando door den kapitein gevoerd. Bij een eventueel terugroepen van de buitenbezittingen zal men van daar behoorlijk georganiseerde kompagniën naar Java kunnen zenden. Men behoeft slechts van elke kompagnie af te nemen 1 fourrier, 5 Eur. korporaals en 20 Eur. soldaten, en 4 inl. korporaals en 7 inl. soldatenom eene geheel op de gewone wijze georgani seerde inlandsche kompagnie te verkrijgen. Dit overschietend kader en manschappen zullen in die omstandigheden zeer welkom zijn op Java, zoo tot aanvulling van andere kompagniën ter vervanging van ziekenals anderszins. Alle veld-bataillons zijn genummerd en hebben een vaandel. De eventueel van de buitenbezittingen teruggeroepen kompagniën vormen eveneeus bataillons van 4 kompagniën, en krijgen alsdan een nummer en een vaandel. Alle infanterie is op dezelfde wijze bewapend. Ziehier in 't kort onze denkbeelden over de organisatie der onder- deelen. Wij behoeven nu nog slechts aan te geven, hoe de ter onzer beschikking zijnde macht in te deelenom ten slotte alsdan te bewijzen, dat de aldus georganiseerde en ingedeelde infanterie in staat zal zijn, aan haar doel te beantwoorden. In het eerste deel van ons opstel hebben wij den tegenwoordigen abnormalen toestand buiten beschouwing gelaten en als basis den toestand van 1872 aangenomen wij hebben dus een stap terug gedaan. Wij willen in ons verder betoog nogmaals den tegenwoor digen toestand buiten beschouwing laten, doch nu een stap voor waarts doen. Wij stellen derhalve dat de oorlog met Atjeh is geëindigd, en dat voor dat gedeelte van Sumatra eene vaste bezet ting is aangewezen. Telkens toch hoort men beweren, dat, bij het einde van den oorlog met Atjeh, het bezetten van dat rijk eene uitbreiding van het leger van 2 bataillons ten gevolge zal moeten hebben. Het noodzakelijke dier bezetting toegevendetwijfelen wijof eene uitbreiding van 2 bataillons bij de tegenwoordige organisatie wel mogelijk of wen- schelijk zoude zijn. De uitbreiding van ons leger heeft zijne grenzen le. Men mag de verhouding tusschen Europeanen en inlanders niet te ongunstig makenintegendeel moet men er naar streven, die ver-

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 582