69 verwijderd vuurgevecht, hetwelk langzamerhand ophield, toeu de vij and bij het bovenbedoeld gevecht was teruggedreven. Het transport vivres met de 2 compagnien van het 12de bataillou kwam omstreeks dien tijd in het bivouac aan. De 18de April ving aan met eene allerhevigste regenbui, die ruim een uur duurde, op het bijna geheel ongedekte in kleigrond gelegen bivouac zeer ongunstig werkte, en het verbinden en wegzenden der geblesseerden zeer vertraagde. Ten 8 ure kon echter het transport afmarcheeren. Bij dit transport bevond zich de landingsdivisie, die verder aan het strand zou verblijven, terwijl zij bij den hoofdtroep vervangen zou worden door nog twee compagnien van het 12de bataillou. Hiertoe, alsmede tot opzending van munitie, werden de noodige bevelen medegegeven. Daarna had de plechtige begrafenis der gesneuvelden plaats, en werd, na aüoop daarvan, na eenige bespreking met de corpskomman- danten, door den opperbevelhebber bepaald, dat den volgenden dag vroegtijdig naar de missigit zou worden opgerukt, waartoe dan ook 's namiddags de verder vereischte bevelen werden gegeven. Behoudens nog eene hevige regenbui, die het bivouac in een mod derpoel herschiep, en eene kleine verkenning naar een huis in de uoordwestwaarts gelegen kampong, waar, gelijk gezegd werd, munitie enz. verborgen was, doch welke tocht weinig resultaat opleverde, ging de dag zonder bijzondere gebeurtenissen voorbij. De 1s ochtends uitgezonden compagnie, benevens de twee compagnien van het 12de met den bataillons-kommaudant, medebrengende vivres en munitie, kwamen 's namiddags in het bivouac aan. Op den 14den April rukte nu ten 5y3 ure des ochtends het 3de bataillou ten aanval vooruit, geformeerd in drie kolonnes van twee compagnien, op elk der vleugels gedekt door eene compagnie van het 9de bataillon (achterladers), terwijl de artillerie (eene sectie hou witsers met de vier mortieren) met hare dekking, eene compagnie van het 9de, eenigszins achterwaarts was opgesteld, gereed om op eerste aanvraag op te komen. Bij de tot stormen bestemde kolonne waren de mineurs met storm ladders ingedeeldbuskruit en ontstekingsmiddelen werden eveneens gereed gehouden. Nadat door de stormkolonue de muur van de missigit was beklom men, en bij 's vijands hardnekkigen wederstand eerst nog twee com pagnien achterladers en daarna nog een derde in het gevecht waren gebracht, was tegen 7 ure door deze vereenigde macht de missigit

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 76