70 genomen en bezet (bij dezegelegenheid sneuvelde een officier), waarna de positie door den chef van den staf in oogenschouw genomen en, hóewei ver van veilig, nogtans geschikt bevonden werd, om ook de overige troepen, de ambulance en den verderen trein op te nemen. Hiervan werd de opperbevelhebber onderricht, met voorstel aan die verdere oprukking gevolg te geven. De opperbevelhebber zich hiermede vereenigende, en dieii overeen komstig bevelen achterlatende, kwam nu omstreeks S^/2 ure zelf in de missigit, ging met den chef van den staf de positie rond, doch ontving reeds kort daarna aan de grootendeels ongedekte, naar 's vij- ands verdere werken gekeerde voorzijde een schot in de borst, dat binnen weinige minuten een einde aan zijn leven maakte. De chef van den staf nam tijdelijk het bevel op zich en zond dadelijk door eenen stafofficier, die tevens persoonlijk de noodige inlichtingen omtrent den toestand kon geven, bericht aan den kolonel van Daalen, die als oudste officier het opperbevel moest op zich nemen. Zoodra mogelijk werd nu, terwijl ifitusschen aan de nog in het oude bivouac verblijvende troepen last was gezonden dadelijk op te rukken, het lijk van den generaal, vergezeld van een zijner adjudan ten, te gelijk met een transport geblesseerden naar het strand ge zonden, en daarna alles in het werk gesteld om door aanbrenging eener kleine borstwering (van het bijeenverzamelde hout) aan de open voorzijde, opruiming van aan de zijden belendend struikgewas en van een paar huizen enz., de positie zooveel mogelijk te verbe tering, die onder het voortdurend vuur des vijands, door de ijverige bemoeienis zoo van de mineurs als gedeeltelijk van de troepen zelve, weldra zooveel mogelijk werd tot stand gebracht. Op een zich aan de achterzijde (in de richting van het verlaten bivouac) verzamelenden troep vijanden werd de cavalerie afgezonden, welke beweging in zoover doel trof, dat de vijand ijlings de open vlakte verliet en naar den kampougrand terugweek. Bij hare nadering werd de cavalerie door een deel der in het bosch verscholen vijanden beschoten, waardoor ze 7 gewonden bekwam. In den namiddag kwam de kolonel van Daalen, vergezeld van zijnen adjudant, en met het transport, dat vivres en munitie aanbracht, in de missigit aan, nam het bevel der troepen op zich, stelde zich onder voorlichting van den chef van staf op de hoogte der positie en gaf de bevelen voor den volgenden dag. Ten einde 'het oprichten van vijandelijke versterkingen te bemoeie-

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 77