287 weinige moeite, die er thans besteed wordt, om officieren voor de intendance te vormen. Doch, geachte lezer, vergun ons nog eene vraag. Waarom is toch, bij herhaling, aangedrongen akademie officieren bij de militaire administratie te doen overgaan Voor zeker was het doel, versterking van het wetenschappelijk lijk element bij de administratie; doch wordt dit doel nu bereikt? Die heeren zijn nu niets anders dan gewone kwartiermeesters, niets wordt aangewend om hunne wetenschappelijke kennis in het belang van het Gouvernement aan te wenden en niet de minste vorming krijgen zij voor den zoo belangrijken intendance-dienst. S. Om goede administratie-officieren te krijgendie met de be hoeften van den troep vertrouwd zijnzouden zij o. i. bij den troep gediend moeten hebben. Men kieze hen zoo zou onze wensch we zen uit de luitenants van alle wapensna 3 of 4 jaar dienst in de gelederen en na afgelegd examen. Men zal aspiranten genoeg krij gen, als men de officieren van de administratie ruim betaalt, wat bij hunne geldelijke verantwoordelijkheid ook wel noodig is. Uit hen kieze men laten de intendance-officierenwaarvoor dan zeker ruimschoots goede stof aanwezig zal zijnook de overigen zal men echter betere vooruitzichten moeten openenb. v. door bij de groote magazijnen majoors-kwartiermeesters aan te stellen. Red. Ren woord over de ziekenzalen. Dat de administratie der zie kenzalen veel gemakkelijker is, dan vroeger met de infirmeriën het geval waszal voor iedereen die hiermede bekend is, duidelijk genoeg zijn. De infirmeriën stonden trouwens nagenoeg geheel gelijk met de hospitalen. Dat men echter de zieken in de hospitalen anders behandelt dan die in de ziekenzalen, kan ik niet verklaren: soldaten van hetzelfde leger, die in ziekengestichtenhetzij hospitalen, hetzij zie kenzalen worden verpleegd, behooren mijns inziens geheel op dezelfde wijze behandeld te worden. Buitendien geeft de thaus voor de behandeling in ziekenzalen voor-

Militair Tijdschrift | 1874 | | pagina 294