Y A B I A. Werving voor Britsch-Indië.Yolgeusde aan het Parlement over gelegde staten zijn de kosten der werving ten behoeve der in Britsch- Indië gelegerde regimenten zeer hoog. Zij bedragen per manhet pond sterling tegen f 12,berekend bij de kavallerie1632, bij de infanterie816, bij de veldartillerie n 936, bij de vestingartillerie 696, en, gemiddeld voor alle wapens. 1008, Toen het bestuur nog in handen was van de Oost-Indische Com pagnie, bedroegen deze kosten gemiddeld slechts f 236, 40. Het JEuropeesch gedeelte van het leger in Britsch-Indië bedraagt 2871 officieren, 4676 onderofficieren en 5553S manschappen, bene vens 11325 paarden. Zooals bekend is, is sints geruimen tijd het afzonderlijk Indisch leger opgeheven en doen de Engelsche regimen ten beurtelings dienst in de koloniën. Meer en meer dringt echter de publieke opinie naar een terugkeer tot den vroegeren toestand; men ziet, dat de sterfte belangrijk is vermeerderd en dat het aantal beschikbare manschappen bij de regimenten in Indië veel geringer is dan vroeger bij de locale troepen. Voorheen waren de regimenten na verloop van een zekeren tijd geacclimateerden het acclimatatie- proces herhaalde zich slechts voor de suppletietroepenelk contin gent onderging dit proces slechts eenmaal. Thans worden de troepen daarentegen om de twee of drie jaar vervangen en hebben zij dus telkens geheel dat proces te overwinnenwaaruit natuurlijk eene min der gunstige gezondheids-verhouding voortvloeit. Bulletin de la réunion des officiers, 1874, p. 960.)

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 127