209 belang is, dat de manschappen zooveel mogelijk in de nabijheid hunner woningen blij ven, moet alles door den direkteur worden aangewend om de huiselijkheid bij hen te bevorderen, waardoor minder aanlei ding tot dronkenschap zal bestaan. Arali-chineezen noch dobbelhuizen of een ghetto worden in den omtrek der stoeterij geduld. Om de huiselijkheid zooveel mogelijk te bevorderen, moeten in de eerste plaats voor eeue detacheering bij de stoeterij in aanmerking komen daar voor geschikte en oppassende militairen, die getrouwd zijn, aan wie men slechts rijst en zout in natura verstrekt, terwijl hun voor de overige vivres eene indemniteit moet worden uitgekeerd. De voor dit opstel beschikbare ruimte laat niet toe, eeue raming der onkosten te makenverbonden aan de oprichting eener stoeterij. Bovendien mis ik de noodige gegevens om eene voldoende juiste raming te maken. Later worden die kosten natuurlijk minder, omdat men die kan verminderen met een niet onbeduidend bedrag van de uitgaven voor de remonte-voorziening volgens het tegenwoordige vicieuse stelsel. Yoor die voorziening bepeinst men allerlei middelen, en zelfs zal men het aantal paarden bij de artillerie gaan verminderen, door bij de bergartillerie muildieren of muilezels te nemen, die beter tegen de ver moeienissen en zware vrachten bestand zijn dan de bij die artillerie ge bruikt wordende paarden men heeft reeds proeven genomen met Spaan- sche en Zuid-Amerikaausche exemplarenen thans wacht men op de Syrische steilooren, die voor onze bergartillerie bespannen zullen worden. Ook dit kost veel geld en behoort tot de rubriek remonte. Bij de uitgaven tot verbetering van het paardenras op Java moeten nog gerekend worden de meerdere kostenverbonden aan het uitbe talen van premien en prijzen bij wedrennen of wedloopeii, hard draverijen, vee- en paardenmarkten, paardententoonstellingen en de transport-kosten van de stations-dekhengsten waarover later naar de verschillende dépots gaande. De verkoop van op de stoe terij afgekeurde paarden zal het gouvernement .betrekkelijk weinig voordeel opleveren. Eu de uitgaven, verbonden, aan het gewoon onder houd der gebouwen van de stoeterij, zullen eveneens, wanneer dip gebouwen van zeer lichte materialen worden opgericht, niet veel bedragen. Wordt vervolgd).

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 216