zich voor herstel van gezondheid met verlof hier te lande bevond», en nog niet geschikt werd geacht voor den dienst bij het leger in Indië, doch wel bij dat hier te lande, werd op zijn verzoek voor den tijd van drie jaren bij de cavalerie hier te lande gedetacheerd. Twee 2e luitenants van het corps mariniers en zes van de infan terie hier te lande, werden in den aanvang van 1874 in rang en ancienneteit overgeplaatst of benoemd bij de infanterie van het leger in lndië. Een luitenant van de administratie bij de marine ging als 2e luitenant kwartiermeester naar Indiëterwijl een 2e luitenant der artillerie hier te lande in rang en ancienneteit derwaarts werd overgeplaatst. Een officier van gezondheid der 1<= klasse werd voor vijf jaren bij het leger in Indië gedetacheerdterwijl een der 2e klasse werd be noemd en naar Indië vertrok en vier der le of 2e klasse voor een of twee jaren derwaarts werden gedetacheerd. Een kapitein der artillerie van de landmacht in West-Indië, die, wegens reorganisatie van de legerformatie aldaar, overcompleet geraakte, werd in zijnen rang benoemd bij hetzelfde wapen in Oost-Indië. Twee le luitenants der infanterie, die, de een in Nederland, de ander in Indië, voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd waren, werden beiden definitief overgeplaatst bij het leger, waarbij zij tij delijk dienden. Met het oog op den oorlogstoestand alsmede op het groot aantal tijdelijk van het leger in Nederland bij dat in Indië gedetacheerde officieren, is voor 1874 afgezien van de wederzijdsche detacheeringen voor vijf jaren op den voet van het Koninklijk besluit van 18 Au gustus 1871, no. 10 Indisch Staatsblad no. 176). Onlangs (Maart 1874) werden 18 onderofficieren van het leger hier te lande, na een voldoend examen te hebben afgelegd, bevorderd tot 2en luitenant der infanterie bij het Indisch leger; zij zijn medio April naar Java vertrokken. In den aanvang van 1874 werden te Amsterdam S7 militaire ge neeskundigen voor Indië opgeleid, waarvan vermoedelijk in October 1874 een veertiental zal kunnen worden benoemd. Dit jaar wordt gelegenheid gegeven tot toelating van 25 militaire studenten, ten einde zoo mogelijk het totale getal élèves steeds op ongeveer 96 te kunnen houden, die noodig zijn om jaarlijks 16 officieren van ge zondheid te verkrijgen. Noor den pharmaceutischen dienst werden in den aanvang van 1874 23

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 30