GevonnisdEuropeanen46 Afrikanen1 Inlanders44 te zamen. 91 Voor memorie gebracht: Europeanen. 15 Inlanders3 te zamen. 18 Gedeserteerd of op andere wijze afgevoerd: Europeanen114 Afrikanen3 Inlanders600 te zamen. 717 Totaal3890 Alzoo was in 1873 het verlies en vooral de aanvulling van troe pen belangrijk grooter dan in 1872, terwijl ook het aantal reënga- gementen meer dan in laatstgenoemd jaar bedroeg. In de maand September 1873 zijn maatregelen getroffen teneinde beter te voorzien in de behoefte aan Amboinesche en Menadonesche soldaten. Daartoe werden vaste wervers aangesteld, de schadeloos stelling voor de hoofden in de Molukken werd verhoogd, en den nieuw aangeworven recruten werden daggelden en vivres toegekend gedurende den tijd, tusschen den datum van aangifte en de definitive aannemming. In het vorig verslag werd gewag gemaakt van den vermoedelijken overgang van een deel der West-Indische artillerie naar het leger in Oost-Indiëdoch deze maatregel werd niet uitgevoerddaar de over complete manschappen der artillerie in West-Indië moesten dienen tot aanvulling van de ontbrekende infanteristen aldaar. Het noodige wordt voorbereid tot oprichting der zoogenaamde In dische brigade. Daar echter de tijdsomstandigheden vorderen, dat vooreerst de werving uitsluitend diende tot aanvulling van de buiten gewone verliezen, die het Indische leger onderging, bleef die voor bereiding zich bepalen tot de onmisbare onderhandelingen met het Departement van Oorlog en het betrokken gemeentebestuur, om te Haarlem de noodige gebouwen tot kazerneering op te rigten. Het bedoelde corps zal bestaan uit eenen staf, twee bataillons infanterie, 26

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 33