355 In den morgen van den 1 ID™ werd onder kommando van den kapitein Van Eersel eene kolonne uitgezonden om het terrein boven kampong Soengal te verkennen. Die kolonne werd iets voorbij kampong Tandjong Baleh beschoten, doch zij dreef den vijand spoedig terug, zonder van het vuur eenig letsel te hebben ondervonden. Men marcheerde verder door tot Kota Djoerong en Lao-marso, welke kampongs niet versterkt waren en de blijken droegen van reeds eenigen tijd door de bevolking te zijn verlaten. Bij den terugmarsch werd de kolonne in de nabijheid van Tandjong Baleh weder beschotenvolgens de gidsen door de kampongbewoners zeiven, waarop die plaats in de asch werd gelegd. Den 21™ Juli werd rapport ontvangen van de verrichtingen van de naar Namonarassie uitgezonden kolonne onder bevel van den kapitein Kroesbeek. Die kolonne was in den vroegen morgen van den 17™ van Arends- berg opgerukt naar de onderneming //Schlatter" en //Peijer", van waar de marsch ten 7-j uur werd voorgezet. Ruim een uur later merkte men een versterkt huis opdat echter verlaten was en verbrand werd. Ten 5 ure bereikte de kolonne Soengei-Sipoet, waar gebivakkeerd werd. In den morgen van den 18™ zette men den tocht voort en kwam ten 10 uur te Roewah Tandjong, dat versterkt was. Terwijl de troepen werden opgesteldbegon de vijand uit de kam pong te schietenna een kort tirailleurvuur en een worp uit den mortier vluchtte hij echter, met verlies van drie dooden. De kapitein Kroesbeekdie in deze kampong eene sectie Infanterie met de vivres en reserve-munitie achterliet, rukte met de overige troepen op naar Namonarassie, dat versterkt was en waaruit op de kolonne gevuurd werd. Een gedeelte van deze laatste ondernam dadelijk eene omtrekking, die, omdat zij bovenstrooms niet doenlijk bleek te zijn, stroom-af- waarts geschiedde. Na twee worpen uit den mortier ontstond er brand en werd de kampong met overhaasting door de inwoners verlaten. De kolonne hield zich een korten tijd te Namonarasie op en nam daarop den terugmarsch naar Roewah Tandjong aan, waar gebi vakkeerd en van waar den volgenden dag opgerukt werd naar de

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 362